Bezsenna w VIVO! Lublin, czyli nowa wystawa w ramach Project Art Gallery

Bezsenna_Wystawa

Bezsenna w VIVO! Lublin, czyli nowa wystawa w ramach
Project Art Gallery

VIVO Lublin

Piękny i wzruszający dokument pokazujący codzienną pracę niezwykłej osoby - tak w dużym skrócie można opisać temat najnowszej wystawy, jaka zagościła w VIVO! Lublin w ramach Project Art Gallery. „Bezsenna”to cykl fotografii zrobionych jednej nocy niezwykłej kobiecie: 70-latce, która co noc, sama, kontynuując pokoleniową tradycję, wypieka w rodzinnej piekarni chleb. Wyjątkowe fotografie autorstwa Dariusza Szubińskiego, utytułowanego artysty, laureata 13 wielkiego konkursu fotograficznego National Geographic w kategorii „człowiek”, wyróżnianego i nagradzanego w wielu konkursach krajowych i zagranicznych, można będzie podziwiać przez najbliższe kilka miesięcy w lubelskim centrum handlowym.

Motyw przewodni „Bezsennej”to magiczna opowieść o pracy bardzo skromnej osoby. To właśnie nocą Zofia Kobus wypieka chleb i bułki dla mieszkańców Garwolina w swojej piekarni - miejscu z długą historią, prowadzonym najpierw przez teścia, potem - męża, a po jego śmierci - właśnie przez kobietę.

Fotograf, Dariusz Szubiński, który bardzo często w swej fotografii pochyla się nad człowiekiem, naturą i życiem codziennym, towarzyszył Pani Zofii w nocy z 27 na 28 marca 2017 i uwiecznił jej działania. Wybrane na wystawę zdjęcia odkrywają prawdziwą magię tworzenia produktu - wydawałoby się - tak oczywistego, jak chleb.

Ekspozycja, przygotowana w ramach Project Art Gallery, znajduje się na pierwszym piętrze VIVO! Lublin w lokalu F-51 (przy Centrum Rozrywki dla Dzieci Leopark). Czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego. Jej zwiedzanie jest bezpłatne.


Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy w VIVO! Lublin!

*****

Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacenie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

*********

VIVO! Lublin to najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe ze 150 lokalami handlowo-usługowymi, znajdującymi się na przestrzeni 38 000 mkw. powierzchni handlowej. Trzy poziomy parkingu podziemnego oferują ponad 1400 miejsc postojowych. Wielkie otwarcie obiektu nastąpiło 4 marca 2015 roku, a 4 lata później austriacki inwestor IMMOFINANZ zakończył proces integracji swojego największego centrum handlowego w Polsce z marką VIVO!, zmieniając tym samym nazwę obiektu na VIVO! Lublin. Budynek łączy w sobie unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. To pierwsze w Polsce centrum handlowe, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej, a dodatkowo znalazło się na tzw. „shortliście” prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015. Zarządcą obiektu jest firma CBRE.