Widzialna ręka LUBLIN – bezinteresowna sąsiedzka pomoc w czasie kwarantanny

Widzialna ręka LUBLIN

widzialna-dlon

Witamy w świecie życzliwości i bezinteresownej pomocy!

Jest nas tu coraz więcej, co bardzo cieszy! Zasady działania tej grupy są prosimy, przeczytaj je uważnie do końca Dzięki.

Lądujesz na przymusowej kwarantannie. Obawiasz się ruszyć z domu, okazuje się że potrzebujesz zakupów, masz ważną sprawę do załatwienia, potrzebujesz porady lub po prostu rozmowy z kimś, potrzebujesz pomocy dla dziecka (żeby była jasność - nie chodzi o opiekę nad dzieckiem ;)).

A może psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. Lub cokolwiek innego. A więc w takiej sytuacji piszesz tu i razem dogadujemy się - kto i jak może pomóc. Pamiętajcie, że piszemy tu o pomocy nieodpłatnej.

-> Nie oferujemy i nie prosimy o pomoc niezgodną z powszechnie obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

-> Starajmy się trzymać tematu grupy. Ważne - nie siejmy paniki i nie rozpowszechniajmy fake newsów. Nie dziękujemy za dodanie do grupy i nie witamy się - wiem, że to miłe, ale troszkę wprowadza zamieszanie. Piszmy tylko konkretne posty.

-> Grupa jest przestrzenią dla przyjaznej komunikacji. Nie jest miejscem na złośliwości, hejt, wyśmiewanie się, uprzedzenia ani przytyki osobiste. Łamanie tych dość prostych zasad może się wiązać z usunięciem z grupy.

-> Jeżeli piszecie posty, dodawajcie hasztagi (łatwiej będzie się zorganizować). Są przypięte w pierwszym poście na grupie. Ułatwiajmy sobie życie!

-> Nie łamiemy prawa (w tym prawa autorskiego): nie udostępniamy linków do nielegalnych zbiorów książek, filmów, oprogramowania.

-> Nie oferujemy sprzedaży bądź wymiany leków.

-> Nie poruszamy tematów religijnych ani politycznych.

-> Umawiając się z kimś na pomoc, kategorycznie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. Nie pomagamy jeśli nie jesteśmy zdrowi/zdrowe, lub źle się czujemy. Unikamy bliskiego kontaktu. Najlepiej zakupy zostawić pod drzwiami, zadzwonić i poinformować o sumie - umówić na rozliczenie po zakupach lub kwarantannie. W innym przypadku korzystamy z jednorazowych rękawiczek, oraz odkażamy rzeczy (także pieniądze) płynami dezynfekującymi. Stosujemy reguły sanepidu.

-> Na grupie jest ankieta z podziałem na dzielnice Lublina. Jeśli chcecie, odszukajcie ją (wyszukiwarka) i zaznaczcie w jakiej dzielnicy możecie pomóc. -> Zerknijcie w pliki grupy - jest tam ulotka-plakat autorstwa Agaty Poręby. Można ją wydrukować i rozwieszać w swojej okolicy.

 

 

tekst i grafika > OFICJALNY PROFIL GRUPY > https://www.facebook.com/groups/193109988660426/about/