artysci-sztuk-wizualnych-umcs

Wystawa Artyści Sztuk Wizualnych UMCS –
Wernisaż  – 14 października 2022 r, g. 18:00
Aleja Kultur

Galeria Wystaw Czasowych -1, City Project -1
 Wystawa czynna od 15  do  30 października 2022 r.
WT – CZW 13:00-18:00, PT – NDZ 12:00-18:00
wystawa niedostępna w poniedziałki

Wstęp wolny


Wystawa przygotowana przez Instytut Sztuk Pięknych w ramach obchodów jubileuszu 50–lecia kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To najpełniejszy dotychczas pokaz dokonań twórczych artystów stanowiących kadrę naukowo-dydaktyczną Instytutu.

Kadrę niezwykle różnorodną w zakresie reprezentowanych dyscyplin artystycznych i postaw twórczych, o której randze najlepiej świadczy przyznana już po raz trzeci z rzędu kategoria naukowa „A” w zakończonej właśnie ewaluacji nauki i twórczości artystycznej polskich uczelni wyższych.

Wystawa składać się będzie z dwóch części. Pierwsza część, w Galerii Wystaw Czasowych -1, zaprezentuje prace artystów pedagogów z Katedry Malarstwa i Rysunku oraz Katedry Intermediów. Jej kuratorami są prof. Sławomir Toman i prof. Robert Kuśmierowski.

Druga część wystawy w Galerii City Project-1, której kuratorem jest prof. Krzysztof Szymanowicz będzie prezentowała prace artystów pedagogów z Katedry Grafiki Warsztatowej, Katedry Projektowania i Druku Płaskiego, Katedry Mediów Cyfrowych oraz Katedry Rzeźby i Ceramiki.

Patronat honorowy Jego Magnificencji Rektora UMCS w Lublinie.