KV_Akademia Przyszłości_dziewczynka

Jak to jest pomagać dzieciom, które w siebie nie wierzą?
Wie Akademia Przyszłości – rusza 20. edycja programu

 

Ponad 1800 dzieci, które znają odpowiedzi na pytania: Jak to jest nie mieć kolegów? Jak to jest nie mieć marzeń? Jak to jest czuć się nic nie wartym? – chciałoby dołączyć do tegorocznej 20. edycji Akademii Przyszłości. To będzie możliwe, dzięki darczyńcom.  Od dziś można ufundować wybranemu dziecku udział w programie. Akademia wspiera dzieci, które w siebie nie wierzą. Poznaj ich historie na www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

W Akademii Przyszłości wolontariusz spotyka się z dzieckiem raz w tygodniu. Podczas indywidualnych zajęć poświęca mu czas, uwagę, poznaje przyczynę braku wiary w siebie i towarzyszy mu w budowaniu pewności siebie – mówi Agnieszka Grzechnik, Dyrektorka Operacyjna Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – Dzięki pracy w Akademii, aż 82% dzieci zaczyna wierzyć w swoje możliwości, 80% ma ochotę na podejmowanie nowych wyzwań, a 72% staje się pewniejsza siebie. O tym, jak ważny jest ten program, mówią nie tylko liczby, ale też sami podopieczni. 13-letni Maciek zapytany o to, co zyskał dzięki Akademii, odpowiada: Odkryłem w sobie radość życia. 11-letnia Jola dowiedziała się, że umie ładnie śpiewać, a wcześniej się tego bardzo wstydziła.

Jak to działa? – Ufunduj Indeks dziecku

Spotkania dziecka i wolontariusza możliwe są dzięki wsparciu darczyńców. Na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl można przeczytać historie dzieci włączonych do programu, poznać ich marzenia, plany, niepewności i trudności. Wybierając konkretne dziecko, darczyńca funduje mu tzw. Indeks Sukcesów i umożliwia udział w programie Akademii Przyszłości.   

Pomóż Dziecku, które nie wierzy w siebie  
Ufunduj Indeks Sukcesów na www.akademiaprzyszlosci.org.
Jak to jest pomagać niepewnym siebie dzieciom? Wie Akademia Przyszłości
Jak smakowała guma Turbo? Jak to jest wygrać osiedlowy mecz w piłkę? Jak to jest śpiewać na całe gardło? Są pytania, które przywołują niezapomniane obrazy z dzieciństwa. Są jednak dzieci, które ze swojego właśnie toczącego się dzieciństwa mogą pamiętać wyłącznie: Jak to jest nie mieć kolegów? Jak to jest nie mieć marzeń? Jak to jest czuć się nic nie wartym? Nikt z nas nie powinien znać odpowiedzi na tego typu pytania. Niestety są dzieci, które znają je zbyt dobrze. Znaczą one ich codzienność, kształtują nadchodzącą dorosłość. Z myślą o takich dzieciach rusza 20. edycja Akademii Przyszłości.  
Wśród wielu dzieci zgłoszonych do programu jest Ola, która zbyt dobrze wie, jak to jest nie wierzyć w siebie. Ściana na korytarzu, o którą codziennie opiera się 10-latka jest wytarta i szorstka. Dziewczynka trzyma się na uboczu już 3 lata – od kiedy pojawiła się w nowej szkole. Niektóre dzieci nawet nie znają jej imienia. W domu też zwykle przemyka niezauważona. Przestała wierzyć, że może być inaczej, że może być dla kogoś ważna. Nie wie, kim chce zostać w przyszłości, ale zbyt dobrze wie, jak to jest nie wierzyć w siebie.   


Pomóż Dziecku, które nie wierzy w siebie  
Ufunduj Indeks Sukcesów na www.akademiaprzyszlosci.org.

Jak zmienia się podejście dzieci do siebie? 
 

Z Akademią Przyszłości dziecko uczy się dostrzegać szanse i możliwości, dzięki którym może wypełnić swoje dzieciństwo dobrymi wspomnieniami i iść w dorosłość z podniesioną głową. 

Jak udział w Akademii Przyszłości wpływa na Dzieci? Jak je odmienia? 

  • 82% dzieci z Akademii Przyszłości wierzy w swoje możliwości.  
  • 80% adeptów Akademii Przyszłości ma ochotę na podejmowanie nowych wyzwań.  
  • 72% podopiecznych Akademii Przyszłości jest pewniejsza siebie.  
  • 72% podopiecznych Akademii Przyszłości potrafi nazwać swoje małe sukcesy.  
  • 67% dzieci w Akademii Przyszłości odkryło nowe marzenia i cele.  


(Źródło: Badania własne Akademii Przyszłości) 
 
 Jak wesprzeć dziecko i zostać darczyńcą?   
1) Wejdź na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl   
2) Wybierz dziecko, któremu chcesz pomóc – poznaj jego/jej historię.   
3) Ufunduj Indeks Sukcesów (możesz też otworzyć zbiórkę lub dorzuć się do już otwartej).   
4) Śledź postępy dziecka, dzięki informacjom od wolontariusza i Akademii. 

Pomóż Dziecku, które nie wierzy w siebie  
Poznaj historie Dzieci z Akademii Przyszłości i ufunduj Indeks Sukcesów na www.akademiaprzyszlosci.org.pl  
To dzięki wsparciu Darczyńców Akademia może działać i wspierać Dzieci w całej Polsce.