Plakat informujący o projkcie dotyczącym zwiedzania Lublina z przewodnikiem.

Poznaj Lublin z Przewodnikiem!

czyli spacery po Mieście Inspiracji

 Projekt trwa od października 2022 do stycznia 2023 r.

Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem to prawdziwa przygoda! Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Jesteśmy pewni, że nikt tak dobrze nie opowiada o Mieście Inspiracji jak lubelscy przewodnicy.

Zapraszamy państwa do udziału w spacerach prowadzonych przez lubelskich przewodników. Każdy z nich został poświęcony innej tematyce. Na chętnych czekają spacery poświęcone lubelskim legendom, tajemnicom Unii Lubelskiej i lubelskiego Zamku czy czasom PRL. Ale to nie wszystko! Osobom, które lubią poczuć dreszczyk emocji, polecamy “Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej” czy jedyne w swoim rodzaju nocne zwiedzanie Lublina w języku angielskim – “Lublin by night – Lublin’s Spooky History”.

Spacery poprowadzą dla Państwa prawdziwi pasjonaci Lublina. Przewodnicy pracujący z pasją, podchodzący indywidualnie do każdej z grup. Będą to: Magdalena Mazur-Ciseł, Martin Dalebout i Martin’s City Tours, Kinga Witkowska-Mirosław, Janusz Kopaczek, Łukasz Fiuta, Łukasz Miazek, Joanna Szmit, Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk i Joanna Kozak-Palak.

Jak wziąć udział w spacerach?

Aby wziąć udział w spacerach wystarczy posiadać ważny bilet. Następnie wystarczy stawić się o określonej porze przy Centrum Inspiracji Turystycznej i wyruszyć w podróż! Spacer potrwa około 2 godziny.