Książka 3


 

 

krwawy-rzeznik

 

 

"KRWAWY RZEŹNIK"
Peter Conradi

Premiera: 13 października

 

Wyczerpujący i szokujący zapis prawdziwych zbrodni jednego z najniebezpieczniejszychmorderców XX wieku

Zanim radziecki seryjny morderca Andriej Czikatiło  został postawiony przed sądem w 1992 roku, zabił  ponad 50 kobiet i dzieci, często wykorzystując je  seksualnie i zostawiając ich ciała potwornie okaleczone.

Na podstawie wyłącznych wywiadów i zapisów z przebiegu rozprawy, Peter Conradi - dziennikarz i redaktor londyńskiego Sunday Times - opowiada, jak dziadek i były nauczyciel przeprowadzał swoje okrutne morderstwa przez 12 lat, tuż pod nosem policji.

Conradi zagłębia się w życie jednego z najbardziej przerażających seryjnych morderców. Wywiady z detektywami moskiewskiej policji opowiadają o szaleńczym pościgu za potworem w ludzkiej skórze. Było to śledztwo z wieloma ślepymi zaułkami, zanim zakrojona na wielką skalę tajna akcja umożliwiła ujęcie Czikatiły.

„Wszystko, co zrobiłem sprawia, że drżę z przerażenia... Czuję wyłącznie wdzięczność do organów śledczych za to, że mnie schwytały”.

KRWAWY RZEŹNIK to przyprawiające o dreszcze wejrzenie w obłąkany umysł potwora. Jest to wyczerpujący i szokujący zapis prawdziwych zbrodni jednego z najniebezpieczniejszych morderców XX wieku oraz historia prób jego ujęcia.