Książka 2


 

 

clint

P. Mc Gilligan
"CLINT. Życie i Legenda"

Premiera 16 czerwca

 

Eastwood to jeden z największych sukcesów Hollywood. Pierwotnie znany z grania w westernach – od tego czasu pokazał jednak szeroki repertuar aktorski i udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym odtwórcą ról, ale również wybitnym reżyserem.

Poza pracą Clint słynie z silnej osobowości, nigdy nie kryje się ze swoimi poglądami. Kiedy ukazała się ta biografia, krytycy chwalili ją za rzetelność zebranych materiałów, a jej bohater wpadł we wściekłość do tego stopnia, że pozwał autora o 10 milionów dolarów; skutkiem pozwu był zakaz rozpowszechniania książki w Stanach Zjednoczonych.

31 maja obchodzi 91. urodziny!


Jest symbolem. To wiemy. Jest gwiazdą – to wie każdy kinoman. To także polityk, biznesmen, aktor, reżyser, muzyk. Ale jaki jest naprawdę? Co ukrywa za stalowym błyskiem oczu – jakie sekrety? Autor książki próbuje się dowiedzieć, kim jest jedna z najbardziej ikonicznych postaci kina. Clint Eastwood. Człowiek legenda i tajemnica.

Karolina Korwin Piotrowska


Przebiegły i leniwy. Charyzmatyczny i niewierny. Świetny aktor i jeszcze lepszy reżyser. Jeśli kiedykolwiek chcielibyście się dowiedzieć, jaki naprawdę jest Clint Eastwood, to właśnie
teraz – czytając tę książkę.

Tomasz Raczek