Nowy punkt testów w kierunku COVID-19

Grafika zawiera zdjęcie młodej kobiety w maseczce na twarzy oraz, przedstawione na białym tle, informacje o nowym punkcie testów w kierunku COVID-19.

Nowy punkt testów

w kierunku COVID-19 już otwarty

Wiedzieć

Z uwagi na wzrost zakażeń koronawirusem i rosnące potrzeby Pacjentów, Centrum Medyczne Corten Medic otwiera nowy Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 w Hrubieszowie. Nowopowstały punkt mieści się przy ulicy Targowej 25. Corten Medic w swoim hrubieszowskim punkcie wprowadza możliwość wykonania testów antygenowych, typu PCR oraz na przeciwciała przeciw SARS-CoV-2. W punktach pobrań Pacjenci mają możliwość skorzystania z testów w ramach NFZ (wyłącznie testy antygenowe) lub komercyjnie. Testy są wykonywane również na zlecenia firm, chcących przebadać swoich pracowników.

Pacjenci potrzebujący przebadania się w kierunku COVID-19 mają możliwość skorzystania w Punktach Diagnostyki Mobilnej COVID-19 z testów takich jak:

  • test genetyczny RT-PCR wykrywający koronawirusa w organizmie (wynik 24-94h)

  • szybki wymazowy test na antygeny koronawirusa (wynik ok. 15-20 min)

  • szybki test kasetkowy na przeciwciała Anty-Sars-CoV-2 (wynik 6 min.)

Jak skorzystać z testu?

Aby wykonać w ramach NFZ, należy udać się do punktu diagnostyki mobilnej w Hrubieszowie (ul. Targowa 25) wraz z dowodem osobistym, po odbytym odpowiednim przygotowaniu do wykonania testu.

Aby wykonać badanie komercyjnie, należy wykupić usługę wykonania wybranego testu za pośrednictwem stron internetowej www.cortenmedic.pl/corten-store i przyjść do Punktu Diagnostyki Mobilnej COVID-19 z potwierdzeniem zapłaty, na podstawie którego będzie wykonany test.

Punkt diagnostyki COVID-19 przy ul. Targowej 25 działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-14:00.

Godziny przyjmowania Pacjentów we wszystkich punktach badań w kierunku COVID-19 są dostępne i aktualizowane na stronie: www.cortenmedic.pl/pdm-covid-19/

W razie wątpliwości jaki test wybrać, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.cortenmedic.pl/testy-koronawirus/ gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące rodzajów testów na COVID-19 dostępnych w Corten Medic.

Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Od początku pandemii rozwija dla Pacjentów sieć punktów pobrań, które są wpisywane na oficjalną listę jednostek wykonujących testy COVID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (pacjent.gov.pl).

Do dyspozycji Pacjentów jest także dedykowana infolinia numerem tel. 22 602 09 97