Fundacja „Mam marzenie” – Walczą z rakiem realizując marzenia – 4.II – Światowy Dzień Walki z Rakiem

szpital

Spełniliśmy już ponad 8500 marzeń!

Walczą z rakiem realizując marzenia

1200–1300 nowych zachorowań na raka diagnozuje się co roku w Polsce u dzieci, a prognozy na przyszłość są niestety wzrostowe. W chorobie tej poza odpowiednio wczesnym, dającym duże szanse na wyleczenie, wykryciem i właściwą kuracją niezbędne jest także wsparcie psychologiczne, pomagające najmłodszym pacjentom stawiać czoła tej niebezpiecznej chorobie. 4 lutego na całym świecie przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Fundacja Mam Marzenie, której wielu małych podopiecznych cierpi z powodu chorób nowotworowych, szczególnie mocno wspiera chorych i ich rodziny w tym trudnym czasie.

Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony jest już od 20 lat – został ustanowiony na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w 2000 r., a od 2005 r. dzień ten jest organizowany pod egidą Międzynarodowej Unii do Walki z Rakiem.

Nie bez przyczyny wiele osób mówi, że rak to choroba także psychiczna, dziejąca się w naszej głowie, w której odpowiednie nastawienie zarówno osoby chorującej, jak i jej najbliższych ma kluczowe znaczenie – opowiada Kinga Szewczyk z Fundacji Mam Marzenie. – Niestety w naszej codziennej pracy wolontariackiej często spotykamy się z dziećmi chorującymi na nowotwory. Realizacja dziecięcych marzeń, tych małych i tych dużych, czasem wręcz szalonych, jest niezwykle istotna zarówno dla samych podopiecznych, jak i dla ich rodzin czy opiekunów.

O tym jak ważne jest odpowiednie wsparcie doskonale wiedzą wolontariusze Fundacji Mam Marzenie. Aż 75% podopiecznych tej organizacji cierpi na choroby nowotworowe, z czego 54% choruje na nowotwory onkologiczne, a 21% na nowotwory układu krwiotwórczego. Każdego dnia wolontariusze poświęcają swój czas i energię, aby bezinteresownie pomagać najmłodszym w walce o zdrowie, wywołując uśmiech na ich twarzach.

Spełniając najprostsze nawet marzenie, zapewniamy chorym i ich rodzinom chwilę wytchnienia, pozwalamy im zapomnieć o zmartwieniach, które towarzyszą im każdego dnia. Coś takiego daje wiarę, bo jeśli udało się spełnić najskrytsze marzenie, to dlaczego nie miałoby się spełnić marzenie najważniejsze – o powrocie do zdrowia – kontynuuje Kinga Szewczyk. – Praca z chorymi dziećmi nie jest łatwa, ale jednocześnie daje niesamowitą satysfakcję. Blask w oczach dziecka to zastrzyk energii i źródło szczęścia także dla wolontariuszy pracujących nad spełnieniem marzenia.

Każdy może przekonać się, jak wyjątkowe jest to uczucie, wstępując w szeregi Fundacji. Aby dołączyć do Fundacji wystarczy skontaktować się z lokalnym koordynatorem w jednym z 16 oddziałów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mammarzenie.org.

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze.

Więcej informacji o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.


O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie prawie 8500 marzeń chorych dzieci.