wirydaz

Lato z muzyką w Wirydarzu CK

Wirydarz CK otworzył się na dobre! Po pierwszych majowych występach zapraszamy na kolejną dawkę muzyki na żywo pod gołym niebem. Przed nami wyjątkowe koncerty oraz imprezy didżejskie.

Już 20 maja do Lublina zawitają ciepłe jamajskie rytmy w ramach Marleyek, czyli imprezy poświęconej Bobowi Marleyowi. Na scenie Wirydarza zagra najbardziej utytułowany Sound System – Splendid (The Strongest Eastern Spirit) z Wrocławia. To zwycięzcy prestiżowych clashy, którzy zostali nagrodzeni pucharami w Polsce, jak i na świecie. Obok nich wystąpi wywodzący się z lubelszczyzny Sensithief Sound. Gościem specjalnym będzie także Silver Dread – ojciec chrzestny lubelskiej, a także polskiej tradycji sound systemowej. Swoje sety zaprezentują też Jurek Dre$ i Rasta Sepomatik – czyli dzieci Korzeni. Spodziewać się można zarówno numerów z karaibskiego kanonu, jak i specjalnych dubplate’ów z pozdrowieniami prosto od Jamajskich wykonawców. Nie zabraknie także bassowego brzmienia prosto z UK.

Z kolei w ramach cyklu Centralna FM usłyszymy muzykę z winyli w wykonaniu Friki Dadi & Żulik. Podczas wieczoru z głośników popłyną dźwięki Roots Reggae. Zaś pod szyldem Planetarium wystąpią Anansi & Doktor Szron, którzy zaprezentują współczesną muzykę z inspiracjami płynącymi z industrialnej elektroniki lat 80-tych.
Przed nami także Densienie, czyli lubelska inicjatywa prezentująca taneczne brzmienia elektroniczne, także te klubowe.

W czerwcu natomiast usłyszymy Brud: Mordor Muzik / Fathertz / Anansi, czyli sejsmiczne uderzenia basu, niezrównoważone beaty i słowa z ulicy.

Ale to nie wszystko! Letnie koncerty w Wirydarzu zapowiadają się imponująco. Już dzisiaj możemy zdradzić, że z premierowym programem wystąpi Soyka Kwartet z niezrównanym Stanisławem Soyką na czele, który od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Usłyszymy też zespół BOKKA, czyli najbardziej tajemniczą grupę muzyczną w Polsce. Muzycy w tym roku powrócili w nowej odsłonie, prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album „Blood Moon”. Po trzyletniej przerwie powraca także Meek, Oh Why?. Raper zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej, czwartej już płyty studyjnej pt. „Offline”. Przed nami także koncert promujący najnowszy album Goldena „Kronos”. Wraz z nim wystąpią m.in. Bisz, Szatt oraz wokalistka grupy Micromusic — Natalia Grosiak.

Szczegółów o kolejnych wykonawcach i datach koncertów szukajcie na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia w Wirydarzu!