Laminacja rzęs – sposób na przyciągające wzrok spojrzenie

Posiadanie pięknych i długich rzęs jest jednym z wyznaczników atrakcyjności. Z tego też powodu zabiegi takie jak przedłużanie czy botoks rzęs cieszą się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej kobiet decyduje się jednak na zabieg laminacji rzęs, który nie powoduje osłabienia naturalnych włosów a jednocześnie je podkręca, wydłuża oraz przyciemnia. Na czym polega laminacja rzęs?

Czym jest i na czym polega laminacja rzęs?

Zadaniem zabiegu laminacji rzęs jest przede wszystkim ich odżywienie, wzmocnienie oraz uniesienie. Zabieg powoduje także lekkie podkręcenie rzęs i jest całkowicie bezpieczny. Laminacja rzęs polecana jest w szczególności osobom, których rzęsy są z natury cienkie, proste a także osłabione uprzednio przeprowadzanymi zabiegami kosmetycznymi. Jest on także doskonałą alternatywą od popularnego przedłużania oraz pogrubiania rzęs, które pomimo docelowego efektu, znacznie osłabia naturalne włoski.

Zabieg laminacji nie powoduje uczucia ciężkości, jednocześnie sprawia, że rzęsy stają się bardziej widoczne. Staje się tak z uwagi na ich lekkie przyciemnienie, uniesienie oraz podkręcenie. Dlatego też, coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg laminacji rzęs, które stanowi świetną alternatywę dla rzęs przedłużanych.

Kto powinien zrezygnować z zabiegu laminacji rzęs?

Pomimo tego, że zabieg laminacji rzęs niesie za sobą bardzo niskie ryzyko podrażnień, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Jednym z najczęściej występujących są zmiany występujące w okolicach oczu do których zaliczyć należy:

– trwające infekcje oczu oraz skóry dookoła np. opryszczka, zapalenie spojówek,

– jęczmień na powiece,

– występowanie chorób alergicznych oczu,

– przeprowadzone w krótkim odstępie czasu operacje w okolicach oczu,

– nadwrażliwość oczu,

– obrzęki, otarcia oraz skaleczenia w okolicach oczu,

– chemioterapia.

Dlatego też, warto zdecydować się na profesjonalny gabinet, który podczas zabiegu wykorzystuje kosmetyki w pełni przebadane oraz nietoksyczne. Z całą pewnością zalicza się do nich salon kosmetyczny Euforia w Lublinie, w którym pracują doświadczeni specjaliści wysokiej klasy.

Jak wygląda zabieg laminacji rzęs?

Efekt zabiegu laminowania rzęs będzie zależał od jakości użytych produktów oraz samej kondycji rzęs które są mu poddawane. Do laminowania warto stosować produktów wysokiej jakości. Zabieg laminacji rzęs wykonywany w salonie kosmetycznym Euforia w Lublinie trwa około 90 minut oraz obejmuje wszystkie niezbędne etapy do poprawnego przeprowadzenia zabiegu.

Pierwszym z nich jest dokładne odtłuszczenie rzęs oraz zabezpieczenie włosków (dolnych i górnych) przed wzajemnym sklejeniem się. Dodatkowo zabezpiecza się dokładnie skórę pod oczami przed produktami które będą stosowane podczas zabiegu.

W etapie drugim, na rzęsy nakłada się dedykowany odżywczy preparat oraz nałożenie na włoski (nakręcenie ich) silikonowego wałeczka. Preparat ma za zadanie podkręcenie rzęs przy jednoczesnym ich wzmocnieniu oraz odżywieniu.

Następnie specjalista nakłada na włoski specjalną farbę, której zadaniem jest nadanie rzęsom odpowiedniego odcienia. Koniec zabiegu to naniesienie keratyny lub botoksu, których zadaniem jest nawilżenie rzęs oraz ich uelastycznienie.

 

Efekt zabiegu utrzymuje się z reguły do 2 miesięcy. Przez pierwszą dobę powinno się unikać gorących temperatur wody i powietrza oraz malowania rzęs. Po upływie tego czasu, można wykonywać wszystkie czynności jak dotychczas. Zabieg nie ogranicza stosowania makijażu, korzystania z basenu czy też sauny.