Plakat reklamujący Letni Art Camp „Czasoprzekroje” organizowany przez Fundację Banina.

Letni Art Camp „Czasoprzekroje”

9-23 lipca 2023 r.

Zwierzyniec

Fundacja Banina przyjmuje zgłoszenia na letni Art Camp, w czasie którego młodzież będzie pracować nad spektaklem historycznym pt. „Czasoprzekroje”. Obóz odbędzie się w dniach 9-23 lipca w Zwierzyńcu. Poza warsztatami i pracą nad spektaklem, zorganizujemy spływ kajakowy oraz wspólne wieczory karaoke. Zapraszamy młodzież od 14. roku życia. 

W czasie letniego Art Campu będziemy pracować nad kostiumowym kryminałem, w którym cofniemy się do roku 1593, opowiadając w formie artystycznej historię Perły Roztocza Miasta-Ogrodu Zwierzyniec. Zebrana w rezydencji rodziny Zamoyskich arystokracja będzie miała do rozwiązania zagadkę rodem z kryminału. Komedia połączy w sobie śledztwo, spotkanie klas społecznych oraz paletę barwnych postaci, z których każda będzie chciała grać główną rolę. Będzie to wieloobsadowy spektakl kostiumowy z muzyką na żywo, nadającą całości element nowoczesności. Nad spektaklem wspólnie z młodzieżą będą pracować aktorzy, tancerze, muzycy, pedagodzy. 

Więcej informacji oraz zapisy mailowo pod adresem fundacjabanina@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 575909100.

Fundacja Banina od 2017 roku zajmuje się nowoczesną, włączającą, równościową edukacją poprzez teatr, a skupieni w niej pedagodzy teatru pracują głównie z młodzieżą w szkołach, zapraszając do rozmów na tematy trudne, istotne, rezonujące społecznie. Spektakle pt. “Kolorowa, czyli biało-czerwona”, “Obca” czy “Marzenie Nataszy” dopełniają rozmowy z widzami prowadzone przez pedagogów. Swoje spektakle fundacja prezentuje również na festiwalach teatralnych (Malta 2018, Kontrapunkt 2018, Klamra 2019 i 2020, Pol’and’Rock Festival 2018 i 2019, 2020 (online), 2021, 2022, Relacje 2021; Teatron 2019 i Emploi 2019 – oba na Ukrainie, Festiwal Adaptacje 2021 na Słowacji, Kopřiva 2022 w Czechach, Festiwal Teatrów Niewielkich 2022 w Lublinie), w teatrach, na uniwersytetach (UW, UKSW, UMK). Fundacja Banina realizuje swoje cele statutowe, podejmując się tworzenia spektakli edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem regionalizmu przedstawianych historii. Spektakle łączy oryginalne spojrzenie na problem i nastawienie na przekazanie odbiorcy istotnych społecznie treści.