Książka 1


 

 

Jeremy Dronfield -
„O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz”

Tę historię napisało życie, mimo że trudno w to uwierzyć. Ojciec i syn – Gustav i Fritz Kleinmanowie podczas II Wojny Światowej przetrwali pięć obozów koncentracyjnych. Ojciec ich drogę opisał w sekretny dzienniku, na podstawie którego powstała książka „O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz”. To prawdziwa historia poruszająca niczym „Tatuażysta z Auschwitz” i „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

Napisana na podstawie sekretnego dziennika Gustava Kleinmanna, opowiedziana z niezwykłą wrażliwością prawdziwa historia podróży w głąb piekła nazistowskich obozów, heroicznej walki o przetrwanie i niewiarygodnego ocalenia. Książka trafiła na pierwsze miejsce zestawienia bestsellerów Sunday Times, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

„Głęboko poruszająca opowieść o naturze ludzkiej.

„Guardian”

„Portret głębokiej ludzkiej relacji i opowieść o codziennym życiu obozu sprawiają, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach książka zasługuje na jak najszersze grono czytelników.

„Daily Express”

„Wszyscy powinniśmy przeczytać tę zdumiewającą książkę. Niesamowita historia więzi ojca i syna, której nic nie może zniszczyć.

„Daily Mail”