kreatywnezajeciadladzieci.5pomyslow

Kreatywne zajęcia dla dzieci.
5 pomysłów

 
Dzieci kochają kreatywne zabawy! Jak sprawić, by zainteresowały się na dłużej? Które zabawy będą rozwijały motorykę małą, a jednocześnie będą ciekawe? Oto pomysły na kreatywne zajęcia dla dzieci.

Żelowy woreczek

Dzieci uwielbiają tworzyć – dlatego samodzielne wykonywanie przez nie biżuterii jest tak popularne. Mogą ją wykonywać w prezencie dla rodziców lub przyjaciół. Stworzenie prezentu dla najbliższych samodzielnie jest niesamowicie satysfakcjonujące. Najlepsze będą koraliki do robienia biżuterii nakładane na specjalne druciki lub sznurki – sprawią wiele radości dzieciom.

Zabawa, która zachęci każdego malucha.  Żelowy woreczek można z łatwością wykonać w domu – szczególnie gdy dziecko jest chore i szuka ciekawego pomysłu na zabawę. Działa on na zmysły. Dziecko będzie mogło każdy szczegół żelowego woreczka poczuć, zobaczyć i usłyszeć. Zabawa pełna jest pozytywnych emocji.

Potrzebny jest strunowy woreczek, żel do włosów, kulki i koraliki oraz taśma – może być izolacyjna. Na woreczku trzeba nakleić jakiś kształt, który będzie celem. Po umieszczeniu w woreczku żelu i koralików zadaniem dziecka jest przesuwanie palcami skarbów, które są w środku tak, by trafiły one do celu, który został wyznaczony. Im większe dziecko, tym mniejszy cel można zrobić. Można także dawać mu różne zadania, sortować kolorystycznie lub uczyć się matematyki, sortując ilościowo.

Sztuczny śnieg

Nie dość, że wygląda jak śnieg, to dodatkowo może być też zimny. Potrzebna jest duża ilość sody oczyszczonej oraz pianka do golenia. Sodę należy wsypać do miski i dodać do tego piankę do golenia. Już podczas mieszania czuć, że masa jest zimna. Po porządnym ugnieceniu masy należy ją włożyć na 30 minut do lodówki. Po tym czasie sztuczny śnieg idealnie nadaje się do zabawy, bo ma odpowiednią strukturę. Dzieci lubią wykonywać samodzielnie eksperymenty, a taki śnieg nie roztapia się i daje wiele radości.

Inne sposoby na kreatywne zabawy

Alfabet z kamyków. Na kartce wystarczy napisać duże litery alfabetu, a ze spaceru przynieść do domu wiele małych kamyczków, które należy układać na obrysie liter. Jest to doskonała zabawa sensoryczna. Można pisać całe wyrazy lub uczyć się sylab.

Ciecz nienewtonowska. Jest uwielbiana przez dzieci i rodziców. Wystarczy trochę mąki ziemniaczanej i odrobina wody, a zabawa będzie trwała długie godziny. Z tej mieszanki powstaje niesamowita ciecz, która czasem jest ciałem stałym. Dzieci kochają eksperymenty! Jest to numer jeden, jeśli chodzi o zabawy sensoryczne.