Dobrze, że jesteście! Kino i muzyka w CK! 30.VI-5.VII.

dobrze-ze-jestescieDobrze, że jesteście!
Kino i muzyka w Wirydarzu
6-12 lipca 2020r.
Wirydarz Centrum Kultury
Przed nami kolejny seans w ramach nowego cyklu filmowego „Ogród rozkoszy ziemskich”. „The Square” to czarna komedia, w której reżyser serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat.

Film Rubena Östlunda to zjadliwa satyra na świat sztuki, mieszczaństwo i uprzywilejowane wyższe sfery. Bohaterem filmu jest Christian, przystojny i zadbany dyrektor prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, którego poznajemy już w pierwszej scenie.  Udziela on wywiadu amerykańskiej dziennikarce i ta rozmowa stanowi idealny prolog wprowadzający widza w opary absurdu, satyry i autoironii jakie zafundował nam reżyser. „The Square” jest, jak sugeruje tytuł, symbolem całego filmu i jego wymowy. To utopijne marzenie, które w dzisiejszym świecie nie ma prawa się zrealizować.

W piątkowy wieczór scena Wirydarza należeć będzie do Magdy Kuraś i jej zespołu. Artystka porusza się w stylistyce około jazzowej, w muzyce lubi szukać i poznawać. Usłyszymy niejednolite kompozycje zahaczające o jazz, folk, pop i inne gatunki.
Sobota to czas na improwizację! Na wieczór z krótkimi formami improwizowanymi zaprasza Impro Teatr Bezczelny. Szybkie scenki, krótkie historie, niezwykli bohaterowie, gry i zabawy formą oraz treścią — to wszystko w sobotę na scenie Wirydarza.

Opisy wszystkich wydarzeń znajdziecie w zakładce Wydarzenia naszej strony internetowej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.