Scena Otwarta Mikołajek Folkowych

Grafika prezentująca kwiaty i owoce jako instrumenty muzyczne. Na środku, czarnymi literami na białym tle, informacje o akcji.

Tylko do 14.11. przyjmujemy zgłoszenia na Scenę Otwartą Mikołajek Folkowych

Już tylko do najbliższej niedzieli, 14. listopada, można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie Scena Otwarta, który odbędzie się 10 grudnia 2021 w ramach 31. Mikołajek Folkowych. Jest on szansą na zaistnienie dla młodych artystów, tworzących muzykę inspirowaną nie tylko rodzimym ale też  folklorem z różnych zakątków świata. 

 To już 28. edycja Sceny Otwartej. Nieustannie cieszy się ona ogromną popularnością i często bywa początkiem spektakularnych muzycznych karier. W końcu to tu zaczynały Matragona, Czeremszyna, Kapela Maliszów, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kosy. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych wykonawców w grudniu do Lublina. Będą mieli okazję wystąpienia przed Mikołajkowym jury, złożonym z muzyków, krytyków, dziennikarzy, animatorów kultury. Na najlepszych czekają nagrody! Oceniane będą nie tylko umiejętności muzyczne, ale też źródła inspiracji, oryginalność repertuaru i pomysły aranżacyjne. Więcej informacji na http://mikolajki.folk.pl/?f=2021,konkurs

Organizatorami festiwalu, zaplanowanego na 9-12 grudnia jest Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego wraz z ACKiM UMCS Chatka Żaka. Oprócz Sceny Otwartej, w ramach festiwalu odbędą się koncerty, warsztaty i inne wydarzenia związane z szeroko pojętą kulturą tradycyjną.

tel. do organizatorów Agnieszka Matecka 601732239, Bogdan Bracha 503503207