Wydarzenia dla dzieci w WK

Grafika przedstawiająca kontur ludzkiej głowy wraz z popiersie, w środku których  znajduje się siedząca długowłosa kobieta trzymająca chmurę z napisem.

Wydarzenia dla dzieci w Warsztatach Kultury w Lublinie

Tkaczka chmur | Spotkanie Opowiadaczy Słowodaję

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają dzieci wraz z pełnoletnimi opiekunami na wyjątkowo rodzinny spektakl pt. Tkaczka chmur. Jest to wzruszająca opowieść o stracie, nadziei i marzeniach. Czy złote jabłuszko uleczy wszystkie choroby świata?
Przyjdź i się przekonaj!

W pałacu słońca, na samiuśkim końcu świata, mieszkają trzy siostry prządki, trzy Zorze. A kiedy rodzi się dziecko, Zorze przychodzą, przędą i układają złotą nić jego losu i każdemu dziecku dają jakiś dar... Tak zaczyna się muzyczna opowieść o niesamowitych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, bliskości, zaufaniu. O przeszkodach, jakie stawia przed nami wszystkimi – małymi i dużymi – życie. O marzeniach i o tym, że każdy z nas ma swoje własne sposoby na trudne sytuacje i wyzwania.

Na podstawie tej opowieści w 2021 roku, nakładem wydawnictwa Albus, ukazała się książka „Tkaczka Chmur”. Powstało również autorskie słuchowisko (nakładem wydawnictwa StoryBox), a w styczniu 2022 miał premierę spektakl teatralny w Teatrze Ateneum w Katowicach.

Wykonawcy:
Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon

Mateusz Szemraj: saz, cymbały, perkusjonalia
Iwona Sojka: skrzypce
Kaja Prusinowska: śpiew, kankle
Aleksandra Rózga: śpiew, baraban

Informacje praktyczne

Kiedy: 13 maja 2022 (piątek), godz. 18.00-19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Wstęp wolny, wydarzenie bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy dzieci wraz z pełnoletnimi opiekunami.


Spektakl tłumaczony na PJM.

 

Szufladziarze – targ wymienny dla dzieci

Wyrosłeś już ze swoich zabawek? Chcesz się z kimś wymienić na inne?
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na Szufladziarzy, czyli targ wymienny, który będzie świetną zabawą i z pewnością sprawi Ci mnóstwo frajdy
!

Podczas targu zabawek obowiązuje handel wymienny. Możesz przynieść zabawki, którymi się już nie bawisz, a które sprawią radość komuś innemu oraz książki, płyty z filmami i grami.
Ważne, żeby były czyste, sprawne, w dobrym stanie, wyposażone w odpowiednie baterie, a gry i puzzle kompletne. My pomożemy Ci przygotować własne stanowisko, na którym zaprezentujesz asortyment do wymiany. Prosimy, żebyś nie przynosił zabawek militarnych (np. miecze, pistolety). Do zabawy zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Informacje praktyczne
Kiedy: 15 maja 2022, godz. 11:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Dla kogo: dla dzieci wraz z opiekunami
Zapisy: przez formularz online, wstęp bezpłatny

 

Malowanie z naturą

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami i opiekunkami na nietypowe warsztaty malarskie. Podczas wydarzenia uczestnicy pobudzą swoją kreatywność i z wykorzystaniem darów natury stworzą wyjątkowe obrazy.
To wydarzenie dla wszystkich małych artystów!

Podczas zajęć uczestnicy będą malować niepowtarzalnymi pędzlami, które sami wykonają.

Stworzą je z naturalnych materiałów, takich jak gałązki, liście, patyczki itp. Takie własnoręcznie zrobione pędzelki będą tworzyły niespodziewane wzory i pozwolą na stworzenie klimatycznych, tajemniczych, organicznych prac. Warsztaty mają na celu pobudzenie kreatywności i fantazji oraz uczenie się pracy zadaniowej z wykorzystaniem własnej inwencji twórczej.

Zajęcia poprowadzi Florentyna Nastaj – absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS. Maluje obrazy, robi rysunki, rzeźby ceramiczne, a także projektuje plakaty i książki dla wydawnictw dla najmłodszych.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 28 maja 2022, godz.10.30-12.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat wraz z dorosłymi opiekunami
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.