Zobacz mój głos. Festiwal piosenki miganej. II edycja

plakat festiwalu z mikrofonem na szaro-różowym tle. Oprócz czarnego tekstu zamieszczono także loga organizatorów.

ZOBACZ MÓJ GŁOS.

FESTIWAL POEZJI MIGANEJ

II EDYCJA

Projekt „Zobacz mój głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II” jest trzydniowym działaniem integracyjno-edukacyjnym dedykowanym szerokiemu gronu odbiorców - osobom niesłyszącym, niedosłyszącym i całemu środowisku osób słyszących,zarówno tym zainteresowanym i aktywnym w działaniach na rzecz osób z dysfunkcją słuchu, jak i tym neutralnym wobec poruszanychw projekcie aspektów życia społecznego. W terminie od 20 do 22 października 2021 roku w Filii nr 32 MBP w Lublinie (ul. Szaserów 13-15) odbędą się różne działania integracyjno-edukacyjne, które poprowadzą osoby specjalizujące się we współpracy z osobami niesłyszącymi oraz osoby niesłyszące, mające wpływ na Kulturę Głuchych. Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych osób niesłyszących i niedosłyszących, stworzenie warunków zapewniających tym osobom równoprawne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta, podniesienie świadomości społecznej w zakresie potrzeb tych osób oraz integracja i edukacja osób słyszących z niesłyszącymi.

PROGRAM:

20 października (środa)
8.00 - 9.00 - Rejestracja uczestników
9.00 - 10.00 - Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

WITOLD SZABŁOWSKI - dziennikarz i reportażysta, laureat Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego. W 2008 r. otrzymał nagrodę Melchiora za 2007 rok w kategorii Inspiracja Roku. Także w 2008 otrzymał wyróżnienie w konkursie Amnesty International dla autorów najlepszych tekstów poświęconych tematyce praw człowieka. W 2010 roku wyszła jego pierwsza książka "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji", za którą dostał Nagrodę im. Beaty Pawlak
i nominację do Nagrody Literackiej Nike 2011. Jest autorem książek m. in. "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem", "Tańczące niedźwiedzie", "Sprawiedliwi zdrajcy", "Jak nakarmić dyktatora".

10.00 - 12.00 - Jak zorganizować wydarzenie dostępne dla niesłyszących? - FUNDACJA KATARYNKA

FUNDACJA KATARYNKA - otwiera przestrzeń kultury, sportu i kinematografii osobom niewidomym i niesłyszącym. Prowadzi działalność ekspercką, wspierając instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne. Zajmuje się też audiodeskrypcją na stadionach. Flagowym projektem Fundacji jest ADAPTER.PL - portal filmowy dla osób niewidomych i niesłyszących.
10.00 - 11.00 - Warsztaty poezji miganej - ARKADIUSZ BAZAK

ARKADIUSZ BAZAK - początkowo swoich sił próbował w małych formach teatralnych/pantomimicznych. Swoje pasje na poziomie zawodowym rozwijał kształcąc się w szkołach aktorskich, zakładając własny teatr - Teatr Deaf Poland i występując na wielu scenach w Polsce i za granicą, dla słyszących i Głuchych. Obecnie jest instruktorem teatru, pantomimy, tańca, prowadzi warsztaty indywidualne i grupowe, jest animatorem działań parateatralnych w Polskim Związku Głuchych we Wrocławiu.
11.30 - 16.30 - Warsztaty muzyczne - HUBERT PYRGIES, ARKADIUSZ BAZAK

HUBERT PYRGIES - wokalista, beatboxer, kompozytor, autor tekstów, pedagog twórczości. Lider zespołu CHONABIBE. Członek i współzałożyciel lubelskiego trio beatboxowego Al-Fatnujah, ex członek Love Sen-C Music Soundsystem. Sceniczną działalność rozpoczął w 2003 roku. W 2004 razem z Al-Fatnujah wydał "10 Kilobeatz Mixtape", pierwszą polską płytę beatboxową. W 2009 reprezentował Polskę na Beatbox Battle World Championship w Berlinie. W latach 2008/2009 współtworzył klub Chonabibe! w Lublinie. W 2010 roku koordynował produkcję artystyczną "Chonabibe Mikstejp". W 2014 światło ujrzał debiutancki album zespołu CHONABIBE, gdzie Hubert Pyrgies odpowiadał za większość tekstów i kompozycji. W latach 2010 - 2013 studiował Psychopedagogikę Kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 2011 roku prowadzi beatboxowe treningi twórczości wg. autorskiej metody "Muzyka bez instrumentów" z dziećmi i młodzieżą. W 2014 roku współtworzył projekt "Migamrap", w którym głucha młodzież tworzyła rap w języku migowym.
12.30 - 16.00 - Bobomigi. Skuteczna komunikacja z niemowlętami (szkolenie dla rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci o metodzie wspomagającej komunikację z maluszkami opartej na języku migowym) - FUNDACJA KATARYNKA

21 października (czwartek)
9.00 - 10.00 - Warsztaty poezji miganej - ARKADIUSZ BAZAK
10.00 - 15.00 - Warsztaty muzyczne - HUBERT PYRGIES, ARKADIUSZ BAZAK
11.00 - 12.00 - Perspektywy edukacji włączającej w rozwój w kulturę - ANNA STASIAK

ANNA STASIAK - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lublinie.
16.00 - 18.00 - Projekcja filmu fabularnego FISHEYE reż. Michał Szcześniak
18.00 - 19.00 - Spotkanie z producentką filmu FISHEYE - JOANNA BANACH

JOANNA BANACH - absolwentka filmoznawstwa i zarządzania w kulturze na Uniwersytecie Łódzkim. Studiowała także amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, filmoznawstwo na Stockholms Universitet oraz kulturoznawstwo na University of Floryda. Pracę w produkcji filmowej rozpoczęła w 2013 roku w Scorpio Studio przy filmie "Jack Strong" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. W następnych latach doświadczenie zdobywała na różnych szczeblach i stanowiskach przy produkcjach zarówno dokumentalnych, fabularnych, telewizyjnych, jak i reklamowych. Współpracowała z Kosmos Production od momentu założenia w 2013 roku. Od 2019 zarządza firmą.

22 października (piątek)
10.00 - Występ uczestników Warsztatów Poezji Miganej i Warsztatów Muzycznych

Partnerzy:
- Specjalny Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie
- Migam.org

Patronat medialny:
- Radio Lublin
- TVP 3 Lublin
- Dziennik Wschodni

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.