Silent Love – film dokumentalny

Plakat filmowy ukazujący rysunki trojga głównych postaci występujących w filmie oraz informacje o nim.

POKAZY „SILENT LOVE” PODCZAS MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY W LUBLINIE

Film dokumentalny w reżyserii Marka Kozakiewicza „Silent Love” po światowej premierze na festiwalu Visions du Reel w Szwajcarii oraz północnoamerykańskiej premierze podczas Hot Docs w Kanadzie będzie miał polską premierę na Millenium Docs Against Gravity.

Film weźmie udział w Konkursie Polskim, Konkursie Debiutów oraz Konkursie Miesięcznika Zwierciadło dla Najlepszych Filmów o Tematyce Psychologicznej.

Po śmierci mamy, 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno jego mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna dla swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa — to jej wieloletnia relacja z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

Silent Love” to subtelna i czuła opowieść o sile rodziny, o przyjmowaniu nowych ról i redefiniowaniu starych; o tym, że mając odwagę kochać, musimy zmierzyć się ze swoimi lękami.

Każdy z bohaterów mojego filmu jest inny, zarówno wizualnie, jak i charakterologicznie. Każdy mierzy się z innymi problemami. Każdy ma do przeskoczenia inne przeszkody. „Silent Love” jest filmem o próbie zbudowania nowej, niekonwencjonalnej rodziny w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi. Ale przede wszystkim jest to uniwersalna historia o trudzie wychowania nastolatka w obliczu śmierci rodzica. – mówi reżyser i operator filmu, Marek Kozakiewicz

Millenium Docs Against Gravity w Lublinie odbędzie się w dniach 13-22 maja 2022.

Projekcja filmu Silent Love będzie miała miejsce 16.05.2022 o godzinie 19:00 w Kinie CSK Centrum Spotkania Kultur.

Bilety dostępne tutaj: https://mdag.pl/19/pl/Lublin/movie/Silent-Love

Reżyserem, operatorem i operatorem dźwięku filmu jest Marek Kozakiewicz, za montaż odpowiedzialne były Anna Garncarczyk i Agata Cierniak, muzykę do filmu skomponował Bartosz Bludau, za udźwiękowienie odpowiedzialni są Mateusz Adamczyk oraz Sebastian Witkowski, zaś Jarek Sterczewski zajmuje się postprodukcją obrazu.

Film jest polsko-niemiecką koprodukcją. Producentką i kierowniczką produkcji filmu jest Agnieszka Skalska z Koi Studio, koproducentami Fundacja Lekko Films oraz Alex Tondowski z Tondowski Films. Film jest koprodukowany przez MDR/Arte, ma dofinansowanie z Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz MDM.

Dokument Silent Love był uczestnikiem w Doc Lab Poland, otrzymał Doc Accelerator Prize podczas marketu filmowego festiwalu filmowego Dok Leipzig 2019, a także brał udział w warsztatach ZagrebDoxPro podczas festiwalu filmów dokumentalnych ZagrebDox 2020.

Silent Love

Reżyseria: Marek Kozakiewicz

Produkcja: Agnieszka Skalska, Koi Studio

Montaż: Anna Garncarczyk, Agata Cierniak

Muzyka: Bartosz Bludau

Fb: https://www.facebook.com/silentlove.docu/

Ig: https://www.instagram.com/silentlove_documentary/

www: https://www.koi-studio.pl/silent-love/