Rusza intensywny kurs języka polskiego dla małych Ukraińców!

Zdjęcie dzieci siedzących na fotelach pod sceną.

Rusza intensywny kurs języka polskiego dla małych Ukraińców!

Warsztaty Kultury w Lublinie od początku marca prowadzą w swojej siedzibie świetlicę dla dzieci z Ukrainy i miejsce odpoczynku dla ich rodziców. Po dwóch miesiącach intensywnej pracy nie zwalniamy tempa i z pomocą Fundacji Świętego Mikołaja przygotowujemy nowe działania, które mają na celu nieść wsparcie uchodźcom.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie Warsztaty Kultury w Lublinie przygotowały liczne zajęcia dla najmłodszych. Wśród nich są m.in. warsztaty plastyczne, teatralne, muzyczne, krawieckie, dogoterapia czy koncerty. Dodatkowo, w przestrzeni stworzonej z myślą o najmłodszych, można pograć w gry planszowe, pobawić się zabawkami, poukładać klocki czy obejrzeć bajki. W świetlicy znajdują się komputery z ukraińską klawiaturą podłączone do Internetu, drukarki oraz darmowe Wi-Fi, z których mogą korzystać rodzice.

Wśród dorosłych odwiedzających naszą świetlicę zauważyliśmy też dużą chęć nauki języka polskiego. Do naszego programu wprowadziliśmy więc tego typu regularne lekcje. W zajęciach uczestniczy 40 osób, ale chętnych jest znacznie więcej. Dlatego też od maja, w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, powiększy się liczba grup na intensywny kurs języka polskiego dla dorosłych, którzy przychodząc na zajęcia będą mogli zostawić dzieci pod opieką animatorów. Dodatkowo, z myślą o najmłodszych, będą odbywały się zajęcia muzyczno-językowe, które za pośrednictwem zabawy przybliżą dzieciom podstawowe zwroty w języku polskim.

Otwieramy także bezpłatny kurs języka polskiego dla grupy dziecięcej (7+) oraz młodzieży. Zajęcia w wymiarze 3 godzin tygodniowo będą prowadzone w Warsztatach Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 5a od 9 maja do 31 sierpnia 2022 r. (planujemy zajęcia w poniedziałki i soboty, choć ostateczne terminy ustalimy po zawiązaniu się grupy). Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl. Po zakończeniu rekrutacji Warsztaty Kultury w Lublinie skontaktują się z chętnymi osobami w celu ustalenia szczegółów. Kursanci otrzymają materiały dydaktyczne. Liczba miejsc ograniczona (15 osób/grupa).

Bezpłatny kurs języka polskiego dla dzieci
Informacje praktyczne:
Dla kogo:
dzieci 7+ (potrafiące pisać i czytać) oraz młodzież
Kiedy:
dni i godziny odbywania się kursu zostaną indywidualnie ustalone z rodzicami zapisanych uczestników

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

W wybrane soboty miesiąca będą odbywały się także warsztaty integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy oraz ich rodzin.

Uwaga zmiana lokalizacji świetlicy!

Świetlica w maju będzie działać w sali wystawowej Warsztatów Kultury w Lublinie przy ulicy Grodzkiej 7. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy) w godzinach 11.00-17.00.

Nasza kadra powiększa się i profesjonalizuje – dziećmi od maja opiekują się dwie wykwalikowane Ukrainki z wykształceniem pedagogicznym i animatorskim, które zatrudniliśmy do pracy w świetlicy.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św.
Mikołaja.

Świetlica

Informacje praktyczne:
Kiedy:
od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy) w godz. 11.00-17.00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Wstęp bezpłatny