Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki – Biblioteka na poziomie 23.IX.

podroze

Biblioteka na poziomie -
Filia nr 40 
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

zaprasza na spotkanie
podróżniczo-literackie w ramach projektu

Podróże małe i duże
czyli wywczas blogerów, vlogerów
i autorów książek podróżniczych do biblioteki

23 września (środa) 2020,  godz. 17.30

Łukasz Supergan - Pieszo do Irańskich Nomadów

Biblioteka na poziomie, ul. Sławin 20

23 września (środa), godz. 17.30, Filia nr 40 MBP, ul. Sławin 20 - Pieszo do Irańskich Nomadów – spotkanie podróżniczo-literackie z Łukaszem Superganem (blog Łukasz Supergan. Podróże, góry, fotografia) w ramach projektu „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki”.

Relacja z pierwszego w historii pieszego przejścia irańskiego łańcucha gór Zagros z północy na południe, na dystansie około 2300 km. Autor opisał i utrwalił na fotografiach spotkania z ostatnimi żyjącymi tam koczowniczymi ludami: Lurów, Bachtiarów i Kaszkajów oraz gościnnymi Azerami
i Kurdami. Po siedemdziesięciu sześciu dniach samotnej wędrówki przez surowy, pustynny i półpustynny masyw, którego najwyższe szczyty przekraczają wysokość 4000 m, po zmaganiach z upałem i brakiem wody, ale też mrozem i śniegiem blokującym przełęcze, Łukasz Supergan przeszedł całą długość Zagrosu, docierając do Oceanu Indyjskiego. Wśród wielu przeżyć nie ominęło go też aresztowanie i dwudziestoczterogodzinny pobyt na posterunku.

Łukasz Supergan - od kilku lat podróżuje, starając się zrozumieć i opisać świat. Odwiedził ponad czterdzieści krajów. Jego pasją są długodystansowe wędrówki piesze. Jako pierwszy człowiek, przeszedł samotnie Łuk Karpat. Jeden z największych herosów wśród polskich blogerów podróżniczych. Zasłynął wielodniowymi przejściami przez trudne, mało dostępne regiony. Kopalnia wiedzy o sprzęcie i technice podróżowania.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury" w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, realizowanego przez Instytut Książki.