Centralny Plac Zabaw – start 1 sierpnia!

 

cpzCentralny Plac Zabaw
1 - 30 sierpnia 2020
Centrum Kultury w Lublinie

 

Przez niemal cały sierpień zapraszamy Was na Centralny Plac Zabaw – letnie miejsce na mapie Lublina wypełnione warsztatami, najlepszą muzyką, spektaklami i innymi kreatywnymi propozycjami dla osób w każdym wieku.

Odwiedzą nas artyści i animatorzy różnych dziedzin sztuki, którzy zarażą Was swoimi pasjami pokazując nowe umiejętności. Zapraszamy do Wirydarza, którego scenę oddajemy muzyce, teatrowi, improwizacji teatralnej i jej niezwykłemu połączeniu z filmem. Przygotowaliśmy też warsztaty i spektakle dla całych rodzin. Część tegorocznego programu wyłoniliśmy w otwartym naborze projektów, aby wspomóc artystów i animatorów w nowej rzeczywistości po miesiącach zamknięcia instytucji kultury.


Centralny Plac Zabaw – start! – sprawdź program otwarcia

WARSZTATY

 

zapisy na warsztaty za pośrednictwem tego formularza od 20 lipca


MUZYKA

Znaczną częścią tegorocznego programu Centralnego Placu Zabaw są koncerty. Po kilku miesiącach ciszy na scenach, przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych propozycji. Większość z nich to premierowe projekty – takie, których z powodu izolacji nie mieliśmy jeszcze okazji usłyszeć na żywo – lub takie, które zostały właśnie w tym czasie stworzone. Zespół Tęskno w akompaniamencie kwartetu smyczkowego; Baasch z niezwykłym, pierwszym w karierze polskojęzycznym materiałem; Marek Dyjak z utworami z albumu „Piękny instalator” czy Jazzpospolita w nowym, odświeżonym składzie – to tylko część artystów, których muzyka wypełni Wirydarz. Usłyszymy też muzyków lubelskiej sceny muzycznej, m.in. premierę albumu „Dzwoń po nadzór” zespołu Hai czy koncert Czułej Obserwacji.


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

 

* wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

STUDIO 12

Telewizyjne studio Centralnego Placu Zabaw zaprasza w każdy sierpniowy weekend o 14:00. W Wirydarzu Centrum Kultury przy łyku orzeźwiającej kawy będziecie mogli posłuchać wywiadów na żywo. Naszymi rozmówcami będą inspirujący ludzie związani z lubelską kulturą, którzy podzielą się najróżniejszymi opowieściami, podpowiedzą także, co można robić latem w mieście. Porozmawiamy m.in. o kinie, wystawach, teatrze; kulturze po pandemii, która przeniosła nas w inny wymiar codzienności; o tym, czym żył Lublin w latach osiemdziesiątych… Pokażemy Wam, że w naszym mieście nie można się nudzić, poznacie też lubelską kulturę od kuchni. Zapraszamy na Peowiaków 12 – z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, jak i online, bez wychodzenia z domu.
czytaj więcej
prowadzenie: Sylwia Hejno, Bogusław Byrski
transmisja online: facebook.com/centralnyplaczabaw