Zmiana rozkładu jazdy na trasie Lublin-Parczew. Autobusowa komunikacja zastępcza

komunikacja-zastepcza

Zmiana rozkładu jazdy od 30 sierpnia 2020 r.

Autobusowa komunikacja zastępcza

 

POLREGIO sp. z o.o. Lubelski Zakład w Lublinie informuje, że od 30 sierpnia wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy edycji 2019/2020 wprowadzająca zmiany w kursowaniu pociągów POLREGIO.

W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez Zarządcę PKP PLK S.A. i zamknięcie od godz. 8.00 linii kolejowej nr 30 na odcinku Lublin Płn. - Parczew od 31 sierpnia (poranne pociagi od 1 września) za pociągi kursujące w relacjach Lublin Główny – Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Autobusy zastępczej komunikacji kursują z pominięciem przystanków: Lublin Ponikwoda, Lublin Zadębie i Rudnik, zatrzymywać się będą na przystankach zgodnie z załączonym rozkładem jazdy.

Dla skrócenia czasu przejazdu na odcinku Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa zostaną uruchomione autobusy zastępczej komunikacji w dwóch relacjach:

  • Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa - Lubartów Słowackiego w komunikacji bezpośredniej bez zajazdu na przystanki;
  • Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa - Lubartów Słowackiego z zajazdem na wszystkie przystanki.

Jednocześnie informujemy, że w związku z częstymi zmiany rozkładu jazdy pociągów wynikającymi z prac remontowych i modernizacyjnych wykonywanych przez Zarządcę PKP PLK S.A. należy każdorazowo przed wyjazdem sprawdzić rozkład jazdy dostępny na stronie internetowej rozklad-pkp.pl

Liniowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO ważny od 30 sierpnia 2020 r. znajduje się w aktualnościach na stronie polregio.pl

Rozkład jazdy linii 30

***

POLREGIO to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 88 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26%. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).