Zbroja dla Medyka – Szlachetna akcja pomagająca lubelskim szpitalom w trakcie pandemii

Zbroja dla medyka - plakat

Zbroja dla Medyka

Szlachetna akcja pomagająca
lubelskim szpitalom w trakcie pandemii

Zbroja dla Medyka to akcja charytatywna, która ma na celu wsparcie pracowniczek i pracowników lubelskich szpitali. Aktualnie zbiórka prowadzona jest na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Chcemy zaopatrzyć personel w środki ochrony osobistej, które są niezbędne do bezpiecznego ratowania zdrowia i życia  pacjentów.

Pomysł na zorganizowanie akcji zrodził się z potrzeby aktywnego zaangażowania się w pomoc w czasie pandemii. Postanowiliśmy zacząć od wsparcia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, w którym prowadziła warsztaty nasza koleżanka Agnieszka z Karuzeli Sztuki. W miarę rozwoju akcji będziemy chcieli rozszerzyć pomoc na inne placówki – mówi Justyna Kazek, współorganizatorka akcji.

Zbiórka finansowa rozpoczęła się w środę 8 kwietnia, rzeczowa ruszy 15 kwietnia. Organizatorzy na bieżąco będą wykorzystywali zebrane środki na pomoc dla szpitala.

Obecnie można pomóc wpłacając darowiznę na konto Stowarzyszenia Otwieracz lub kupując i zostawiając maseczkę, mydło antybakteryjne itp. w drogerii, aptece lub sklepie oznaczonym plakatem akcji Zbroja dla Medyka.

Wiemy, że potrzebne są środki ochrony osobistej, takie jak maseczki, rękawice jednorazowe, środki antybakteryjne, a nawet kremy do rąk. Przed każdymi zakupami będziemy kontaktować się z placówką, żeby zamówić to, co jest najpilniejsze w danym momencie – zapewnia Wojciech Góra, współorganizator akcji.

Całość zebranej kwoty oraz wszystkie produkty zostaną przekazane na zakup potrzebnych środków ochronnych dla pracowniczek i pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Wszystkie informacje oraz aktualną listę punktów zbiórki można znaleźć na stronie wydarzenia na FB oraz na fanpage’u Stowarzyszenia Otwieracz.

Inicjatywa współorganizowana przez: Stowarzyszenie „Otwieracz”, Kawiarnię „Nie wylej”, Karuzelę Sztuki, Centrum Kultury w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury.

LINK do wydarzenia > www.facebook.com/events/528689414686317/