Z Lublina w Polskę. Rozkład jazdy PKP Intercity na sezon 2019/2020 dla województwa lubelskiego

Z Lublina w Polskę.
PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2019/2020 dla województwa lubelskiego

 

Blisko dwa razy więcej połączeń z i do Lublina, powrót bezpośrednich połączeń do wielu miast w całej Polsce – to najważniejsze nowości dla województwa lubelskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku.

W nowym rocznym rozkładzie jazdy niemal dwukrotnie zwiększa się liczba połączeń z i do Lublina. Lublinianie będą mogli korzystać teraz z 15 par pociągów. Na tory wraca siedem par pociągów z Warszawy trasą podstawową przez Pilawę i Dęblin. Liczba połączeń między Lublinem a stolicą wzrośnie z ośmiu do dziewięciu. Powrót na podstawową trasę sprawia, że czas podróży do Warszawy skraca się do około 2 godzin i 30 minut.

Zwiększy się także liczba połączeń z Lublina w inne rejony Polski. Ze stolicy Lubelszczyzny będzie można dojechać bezpośrednio m.in. do Wrocławia, Katowic, Poznania, Krakowa, Szczecina, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Torunia, Łodzi, Rzeszowa czy Kielc. Między innymi dzięki nowemu pociągowi IC Bolko relacji Lublin – Szczecin przez Kielce, Wrocław i Zieloną Górę. Do Krakowa, Katowic i Wrocławia pociągi pojadą trasą przez Stalową Wolą i Rzeszów, dzięki czemu liczba par pociągów do największego miasta województwa podkarpackiego zwiększy się do czterech.

W nowym rozkładzie zwiększy się bezpośredniość połączeń do Chełma. Pomoże w tym nowy pociąg TLK Roztocze, który zapewni połączenie Chełma z Katowicami, kursując przez Rzeszów i Kraków. W weekendy oraz wakacje będzie prowadzić grupę wagonów z i do Zamościa. Zamość obsłuży także pociąg IC Hetman relacji Lublin/Zamość – Rzeszów – Kraków – Wrocław. TLK Zamoyski relacji Warszawa – Zamość będzie kursował w wydłużonej relacji do Hrubieszowa, który zyska dzięki temu bezpośrednie połączenie ze stolicą kraju. Tym samym poprawi się oferta dla południowej części województwa.

W nowym rozkładzie rozwinie się oferta połączeń między Polską a Białorusią. Z jednej do trzech par dziennie zwiększy się liczba pociągów z Warszawy do Brześcia. IC Mickiewicz relacji Warszawa – Brześć będzie skomunikowany z pociągiem do Mińska. Z kolei IC Batory z Pragi  i Budapesztu poprowadzi grupę wagonów do Moskwy, przejeżdżając także przez Terespol, Mińsk i Brześć. Pociąg obsłuży północną część województwa i zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu z Białej Podlaskiej do Pragi i Budapesztu. Międzynarodowy pociąg Kiev Express będzie miał dodatkowy postój w Dorohusku.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych

Obowiązujący od 15 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Modernizowana będzie linia na odcinku Lubartów – Parczew, co sprawi, że od maja pociągi zastąpi autobusowa komunikacja zastępcza. Kontynuowane będą prace na linii nr 7 na odcinku Lublin – Dęblin. Pociągi będą trasowane jednym torem.

Kompleksowa informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za min