Wizz Air ogłasza nowe trasy do Chorwacji i Hiszpanii

zdjęcie przedstawia młodego mężczyzną siedziącego na jednym z foteli w porcie lotniczym. Nogi ma położone na walizce, a głowę zwróconą w kierunku  okna, z którego widać samolot lecący w górę w blasku słońca.

Wizz Air ogłasza nowe trasy do Chorwacji i Hiszpanii

3 inspirujące kierunki z Polski

Warszawa, 31 marca 2021: Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie ogłasza dzisiaj z Polski dodanie dwóch niskokosztowych tras, będących świetnym pomysłem na wakacje. Połączenia z Lublina i Poznania do Splitu oraz z Warszawy do Palmy na Majorce zostaną uruchomione latem 2021 roku. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Ceny zaczynają się już od 129 złotych*.

Nowe trasy z Polski zostaną otwarte w czerwcu 2021 roku. Na każdej z nich loty będą odbywać się po 2 razy w tygodniu. Nowe trasy to wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także oferta dla pasażerów z Polski, aby podróżować z WIZZ w najniższych cenach do Chorwacji i Hiszpanii.

Aby pomóc pasażerom i załodze podróżować bezpiecznie i bezproblemowo, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenie czystości w samolocie. Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. W celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia z pokładu.

Pomimo faktu, że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air, odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97% wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu.

Linia Wizz Air stworzyła nową, stale uaktualnianą mapę kierunków WIZZ, aby pasażerowie mogli na bieżąco sprawdzać, do których miejsc z siatki połączeń WIZZ można latać. To również źródło informacji na temat obowiązujących restrykcji dotyczących podróżowania.

Pasażerowie mogą dodać do swojej rezerwacji usługę WIZZ Flex. Wykupienie usługi uprawnia do zmiany daty lub kierunku podróży – możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ. Dzięki usłudze pasażerowie mają gwarancję dodatkowej ochrony swoich rezerwacji, zwłaszcza w tym niepewnym czasie.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI

TRASA

DNI

CENY OD*

DATA ROZPOCZĘCIA

LUBLIN – SPLIT

czwartek, niedziela

129 PLN

13 czerwca 2021

POZNAŃ – SPLIT

poniedziałek, piętek

129 PLN

11 czerwca 2021

WARSZAWA-PALMA

środa, niedziela

129 PLN

13 czerwca 2021

Paulina Gosk, manager ds.komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedziała: - Z ogromną radością dodajemy dziś nowe letnie kierunki do naszej siatki połączeń z Polski. Ogłaszając kolejne atrakcyjne trasy z Lublina, Poznania i Warszawy do Chorwacji i Hiszpanii wierzymy, że nasi pasażerowie mają jeszcze więcej możliwości by zaplanować wakacje z WIZZ z wyprzedzeniem. Dzięki procedurom wdrożonym na pokładzie naszych samolotów, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie podczas podróży z Wizz Air.

O Wizz Air

Wizz Air jest najszybciej rozwijającą się niskokosztową linią lotniczą w Europie. Jej flota składa się̨ ze 137 samolotów typu Airbus A320 i A321. Zespół zaangażowanych specjalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i niskie taryfy. 40 milionów pasażerów skorzystało z oferty linii w roku finansowym F20 kończącym się 31 marca 2020 roku. Linia Wizz Air jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów oraz otrzymała tytuł Linii Lotniczej Roku 2020 według ATW – nagrodę dla podmiotów indywidualnych i organizacji wyróżniających się wydajnością, innowacyjnością i doskonałą obsługą.

*cena biletu w jedną stronę, włącznie z podatkami, opłatą administracyjną i innymi opłatami obowiązkowymi. Zawiera jeden bagaż podręczny (max: 40x30x20cm). Walizka na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego wymaga dodatkowych opłat. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ.

Instagram: @wizzaircom

Facebook: @wizzair.com

Twitter: @wizzair

  • Wszystkie loty realizowane na pokładzie samolotów Airbus A320 z 180 miejscami, Airbus A320 neo ze 186 miejscami, A321 z 230 miejscami oraz Airbus A321neo z 239 miejscami

  • Linia Wizz Air wdrożyła szereg dodatkowych procedur w zakresie higieny. Obowiązek załogi oraz pasażerów do podróżowania w maseczce. Członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny oraz wykupować dodatkowe usługi online przed lotem.

  • Filtry HEPA we wszystkich samolotach Wizz Air pochłaniają 99,7% wirusów i bakterii z powietrza. Wszystkie maszyny są regularnie poddawane dezynfekcji z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy.

  • Więcej informacji na temat ulepszonych procedur w zakresie higieny i zdrowia tutaj.

  • Bezpłatne zdjęcia samolotów, załóg i logotypy linii dostępne są pod adresem: http://wizzair.com/en-GB/press