Technologiczna pomoc dla NGO

Grafika składa się z żółtej półkuli i zamieszczonych na niej na niebiesko informacji oraz z niebieskiego tła, na którym znajdują się kule o różnych wymiarach i kolorze.

Technologiczna pomoc dla NGO działających na rzecz Ukrainy

Misją Fundacji TechSoup jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, dlatego dziś udostępniamy organizacjom społecznym działającym w i dla Ukrainy informacje o dostępnych technologiach oraz powiązanych z nią materiałach edukacyjnych.

 

Naszym celem jest dostarczenie aktywistom i aktywistkom narzędzi, które pozwolą na bezpieczne wspieranie tych najbardziej potrzebujących

NARZĘDZIA

Nasi partnerzy biznesowi chcąc wesprzeć organizacje społeczne, które pomagają obecnie Ukrainie oraz ukraińskim uchodźcom w Europie przygotowali specjalną ofertę, która będzie na bieżąco aktualizowana:

Cyberbezpieczeństwo

 • Bitdefender oferuje bezpłatnie do 50 licencji swoich rozwiązań cyberbezpieczeństwa kwalifikującym się ukraińskim organizacjom pozarządowym za pośrednictwem programu darowizn TechSoup.
  Obywatele Ukrainy, firmy i organizacje sektora publicznego mogą również bezpłatnie poprosić o technologię cyberbezpieczeństwa Bitdefender, w ramach uzupełniającej oferty bezpośredniej Bitdefender. Oferta ta obejmuje również każdą firmę lub podmiot publiczny z kraju NATO lub Unii Europejskiej, który dąży do zastąpienia obecnie stosowanych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa i które stwarzają obawy z perspektywy technicznej lub geopolitycznej.
 • Cypherdog oferuje bezpłatną roczną subskrypcję transferu, przechowywania i szyfrowania danych dla 1000 użytkowników -  zweryfikowanych/zwalidowanych organizacji pozarządowych. Usługa dostępna w językach: ukraiński, polski, rumuński, rosyjski, węgierski, francuski, hiszpański, arabski i niemiecki. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się  Cypherdog.
 • NortonLifeLock oferuje do 20 licencji Norton360 dla kwalifikujących się organizacji pozarządowych w Ukrainie, Polsce, Rumunii, Słowacji, Mołdawii i na Węgrzech. Norton 360 Deluxe chroni komputery, tablety i smartfony, a także dane osobowe przed najnowszymi zagrożeniami cybernetycznymi. Zarządzanie urządzeniami odbywa się przez interfejs WWW, bez konieczności korzystania z serwera.

Automatyzacja

 • UIPath oferuje specjalny pakiet: 10 Flex Automation Developers, 2 Unattended Robots, 5 AI Unit bundles, UiPath Automation Hub, and 10 Action Center, które pomogą każdej organizacji zautomatyzować odpowiednie procesy. Pakiet UIPath jest dostępny dla organizacji pozarządowych zlokalizowanych w Ukrainie lub w innych krajach, ale we wszystkich przypadkach bezpośrednio zaangażowanych w pomoc w obecnym kryzysie humanitarnym w Ukrainie. Aby skorzystać z oferty, wyślij maila na adres ukraineaid@uipath.com
 • Cisco oferuje wszystkim na Ukrainie bezpłatne spotkania Webex oraz bezpłatne połączenia Webex z Ukrainą. Maksymalnie 20 organizacji otrzyma darmowy serwer zespołowy dla maksymalnie 20 użytkowników na okres 12 miesięcy. Spotkania Webex zapewniają szyfrowany czat i wideo, udostępnianie dokumentów i zarządzanie zadaniami - wszystko to bez połączenia z Internetem. Prosimy o kontakt w celu złożenia zapytania o tę ofertę.

Fundraising

 • Gizmi oferuje usługi szybkich przelewów, które pozwolą obywatelom Ukrainy i NGO na otrzymywanie darowizn przy użyciu jednego linku. Ukraińskie organizacje i obywatele mogą używać Gizmi za darmo przez 6 miesięcy (Wszystkie opłaty są zniesione z wyjątkiem opłaty za przetwarzanie płatności Stripe.)
 • Benevity oferuje usługi bezpośredniego przekazania darowizn od firm i ich pracowników dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Ukrainy. Jeśli Twoja organizacja jest już zweryfikowana przez TechSoup to wystarczy, że zgłosicie się po dostęp do konta Benevity i zarejestrujecie się w bazie NGO.
 • Vuyap oferuje usługę wpłacania darowizm z użyciem kodów QR, dzięki którym darczyńcy mogą przelewać pieniądze bez użycia komputerów.

Komunikacja

 • PrivMX — szyfrowane oprogramowanie do współpracy. Serwer zespołowy do 20 użytkowników (30 GB przestrzeni na organizację) dostępny bezpłatnie przez 12 miesięcy dla organizacji pozarządowych z Ukrainy, Polski, Czech, Rumunii, Mołdawii, Węgier, Niemiec, Słowacji. Dzięki PrivMX zespół może komunikować się za pomocą szyfrowanego czatu i wideo typu end-to-end, bezpiecznie tworzyć i przechowywać dokumenty, planować i zarządzać zadaniami oraz korzystać z narzędzi PrivMX - wszystko to bez połączenia z Internetem w sieci lokalnej. W celu uzyskania oferty prosimy o e-mail na adres damian@privmx.com.

Konsultacje

 • Google dla organizacji non-profit  oferuje konsultację, która pozwoli na lepsze wykorzystanie usług Google w Twojej organizacji. Możliwość skorzystania z konsultacji jest limitowana i Google może nie być w stanie odpowiedzieć na wszystkie prośby.  Oferta skierowana jest tylko do aktywnych użytkowników Google dla organizacji non-profit, które działają na terenie Europy Wschodniej i Centralnej. Jeśli Twoja organizacja nie korzysta jeszcze z oferty może się zarejestrować.

Usługi

 • RefAid to aplikacja mobilna służąca do łączenia uchodźców i migrantów z lokalnymi usługami. Za pomocą wyszukiwarki, wg. podziału na kategorię lub poprzez mapy, użytkownicy mogą odkrywać w ich pobliżu podstawowe usługi, wskazówki i ważne informacje publikowane przez organizacje pozarządowe, agencje rządowe i lokalne społeczności. Od teraz również w języku ukraińskim i polskim.

EDUKACJA

 • Kursy TechSoup - TechSoup oferuje za darmo swoje kursy dla personelu organizacji pozarządowych z Ukrainy oraz Polski działających na rzecz Ukrainy. Aby uzyskać darmowy dostęp do kursów, prosimy o kontakt za pośrednictwem tego formularza. Kursy są dostępne w języku angielskim, francuskim, portugalskim, rumuńskim i hiszpańskim.

Cyberbezpieczeństwo

Walka z dezinformacją

Komunikacja

Jeśli interesują Was materiały w języku angielskim, zapraszamy na stronę TechSoup Europe, gdzie znajdziecie jeszcze więcej zasobów! Zachęcamy również do subskrypcji naszego newslettera, w którym będziemy dzielić się infomacjami o kolejnych ofertach od naszych partnerów.

Nasza oferta wciąż się rozwija, dlatego zachęcamy do regularnej weryfikacji zasobów. Jeśli Wasza organizacja posiada indywidualne potrzeby bądź macie pytania - napiszcie do nas na adres: kontakt@techsoup.pl

CypherdogGizmi ,VuyapUIPath dodane do zasobów we współpracy z Tech To The Rescue.

Materiały na tej stronie mają na celu edukowanie opinii publicznej i wzmocnienie istniejących wysiłków na rzecz wsparcia osób dotkniętych inwazją na Ukrainę. Zasoby te nie stanowią porady prawnej ani innej profesjonalnej porady. TechSoup zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności za szkody wynikające z korzystania lub niemożności korzystania z jakichkolwiek zasobów na tej stronie lub z jakichkolwiek działań lub decyzji podjętych w jego wyniku. Podane linki umożliwiają opuszczenie tej witryny i przejście bezpośrednio do witryny, do której prowadzi łącze: TechSoup nie ponosi odpowiedzialności za treść ani transmisje otrzymane z żadnej witryny, do której prowadzi łącze. Wszelkie produkty uzyskane ze zniżką lub jako darowizna dostarczane w stanie, w jakim są, a warunki mające zastosowanie do takich produktów są dostarczane w momencie zakupu.