SP nr 30 przy ul. Nałkowskich już z odnowionym boiskiem

boisko-nalkowskichSP nr 30 przy ul. Nałkowskich już z odnowionym boiskiem

Drukuj stronę do PDF

 Z Nowym Rokiem, do odnowionych obiektów sportowych dołączyło wielofunkcyjne boisko na osiedlu Nałkowskich, gdzie właśnie zakończyliśmy pierwszy etap prac. Jesteśmy także w trakcie kolejnych inwestycji w zakresie szkolnych obiektów sportowych. Pod koniec grudnia ogłosiliśmy przetargi na rewitalizację boiska na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Lotniczej oraz budowę zaplecza dla boiska rugby. Zleciliśmy też wykonanie nawodnienia trawiastego boiska Klubu Sygnał. Przed nami również budowa dwóch zewnętrznych siłowni, na terenie XXX Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 29 – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Wykonane prace przy SP nr 30 polegały na modernizacji istniejącego boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki wraz z budową ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu. Remontem objęto także schody i dojścia do obiektu.

Boisko syntetyczne o wymiarach 30 m x 45 m i powierzchni całkowitej 1350 m2 zostało wykonane na podbudowie z kruszywa kamiennego, ze żwirowo-gumową warstwą stabilizującą oraz poliuretanową nawierzchnią w kolorze zielonym, wykonaną w technologii natryskowej. Remontem objęto również istniejące schody terenowe wraz z dojściami prowadzącymi na boisko i na plac asfaltowy, a także dojścia i schody od strony przedszkola, o łącznej pow. ok 120 m2. Schody otrzymały nowe stopnie oraz poręcze ze stali nierdzewnej. Boisko ogrodzono cokołem z wysokimi ocynkowanymi przęsłami w formie paneli. W ogrodzeniu od strony przedszkola wykonano furtkę. Boisko zostało wyposażone w nowy sprzęt sportowy – bramki, kosze, uchwyty, a także nowoczesne oświetlenie i monitoring. W ramach zadania wykonano także niezbędne prace rozbiórkowe m.in. istniejącego ogrodzenia z siatki. 

Roboty budowalne w ramach pierwszego etapu modernizacji obiektów sportowych przy SP nr 30 kosztowały 840 tys. zł.

W ramach planowanego, drugiego etapu prac zakłada się modernizację boiska do piłki nożnej oraz bieżni. Dla tych obiektów Miasto dysponuje dokumentacją projektową.

źródło.lublin.eu