SKENDE dla czworonożnych przyjaciół – 19.IX. – otwarcie Strefy Psa

STREFA_PSA-m

SKENDE dla czworonożnych przyjaciół.

19 września -  otwarcie Strefy Psa

SKENDE tworzy kolejne miejsce do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców Lublina i okolic. Tym razem to Strefa Psa, przestrzeń do bezpiecznej zabawy
i treningów z czworonogami. Bezpłatnie będzie można tam skorzystać z profesjonalnego toru przeszkód dla psów. To pierwsze takie miejsce w mieście. Z okazji otwarcia, w najbliższą sobotę, na właścicieli czworonogów czekają m.in.: darmowe warsztaty, dog fitness, lekcje pierwszej pomocy dla zwierząt, fotobudka dla psów i inne atrakcje.

- Kilka miesięcy temu zauważyliśmy, że w naszej okolicy regularnie pojawia się całkiem spora liczba czworonogów wraz ze swoimi właścicielami. Widzieliśmy, że nasze tereny zielone stały się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji, ale brakowało tam strefy do treningów i ćwiczeń dedykowanej właśnie psom. Ponieważ od początku tworzymy SKENDE jako przestrzeń przyjazną naszym sąsiadom, podjęliśmy decyzję o rozbudowie miejsca nazywanego przez nas Sąsiedzkim Skwerem i tak zrodziła się Strefa Psa.– mówi Jacek Garbaczewski, Dyrektor Centrum Handlowego SKENDE Shopping.

Strefa Psa powstaje na terenach zielonych SKENDE za pumptrackiem. Miejsce zostanie wyposażone w przeszkody, które umożliwią zabawę i trening dla czworonogów. Będą tam m.in.: labirynt, slalom z drążków, tunele, równoważnia i inne. Dobór urządzeń był konsultowany ze specjalistami zajmującymi się psami. Zadbano także o bezpieczeństwo, dlatego do Stefy Psa będzie można wejść przez dwie bramki oddzielone ogrodzeniem (tzw. śluzę). Oprócz tego wydzielono także specjalne miejsce na toaletę dla psów.

W późniejszym czasie Strefa Psa zyska także ścieżkę sensoryczną, na której szczeniaki będą mogły przyzwyczajać się do nowych nietypowych nawierzchni, ucząc się odpowiedniego zachowania na rożnych rodzajach podłoża.

Strefa Psa dostępna będzie od 19 września. W tym dniu od godziny 10:00 do 18:00 na miłośników i ich czworonogów czekają atrakcje i niespodzianki, m.in. specjalna fotobudka, w której będzie można zrobić zdjęcie ze swoim pupilem lub stoisko rękodzieła, na którym można kupić personalizowane gadżety dla psa. Dodatkowo, podczas wydarzenia będzie możliwość, aby zgłosić chęć otrzymania „adresówki”, czyli plakietki z imieniem psa i numerem telefonu właściciela.

Otwarcie Strefy Psa to też darmowe warsztaty prowadzone przez specjalistów, m.in.: Psie rozmówki, zajęcia dla psów lękliwych, dog fitness oraz pierwsza pomoc. Organizatorzy przewidzieli także coś dla najmłodszych. Dzieci, które nie mają swoich piesków mogą nauczyć się podstawowych zasad zabaw z czworonogami. Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową. Szczegóły na www.skendeshopping.pl.

Ale to nie wszystko. Wydarzenie to też doskonała okazja, aby pomóc potrzebującym psom, ponieważ w tym dniu prowadzona będzie zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz plastikowych nakrętek dla Fundacji Ex Lege w ramach akcji Ukręcamy Okrucieństwo.

- Otwarcie Strefy Psa w SKENDE to dobry czas na początek stałej współpracy z lokalnymi organizacjami, które zajmują się opieką na zwierzętami w regionie. Chcemy i będziemy wspierać potrzebujące zwierzęta i angażować się w akcje na rzecz adopcji psówdodaje Jacek Garbaczewski.

Wydarzenie i atrakcje są bezpłatne, ale organizatorzy zachęcają, aby pojawić się z przysmakiem dla bezdomnych zwierząt.

Szczegółowe informacje na temat Strefy Psa i harmonogram warsztatów znajdują się na stronie internetowej www.skendeshopping.pl.


O centrum handlowym SKENDE Shopping:

Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 50 różnymi sklepami i punktami usługowymi oraz drugim sklepem sieci TK Maxx w Lublinie. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2 000 samochodów.