Sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Lublin

samolot  Sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Lublin

Port Lotniczy Lublin przywraca coraz więcej połączeń. Od 1 lipca wznowiono loty do Dublina i Londynu, które wraz z trasami do Eindhoven i Oslo stanowią ofertę lotniska. W tym roku oprócz rejsów regularnych PLL będzie obsługiwał również bogatą ofertę połączeń wakacyjnych.

W ofercie na lato 2020 znalazły się połączenia oferowane przez linie lotnicze LOT, czyli rejsy z Lublina do Splitu, obsługiwane w piątki oraz wtorkowe loty na grecką wyspę Korfu. Pierwsi podróżni z Lublina do Chorwacji odlecą dziś o godz.15:00. Lot inaugurujący na Korfu odbędzie się już w najbliższy wtorek – 7 lipca.

- Po ponad trzech miesiącach zawieszenia rejsów w lipcu nasze lotnisko powraca do normalnej działalności. Oczywiście pandemia koronawirusa ma istotny wpływ na oferowane kierunki i popyt. Wraz z naszymi partnerami z linii lotniczych konsekwentnie odbudowujemy siatkę połączeń nie zapominając o sezonowych lotach do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy. Mamy nadzieję, że dwa nowe kierunki od Polskich Linii Lotniczych LOT będą cieszyły się dużą popularnością wśród naszych pasażerów - mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Od 21 lipca podróżni będą mogli skorzystać także z rejsów do Burgas, oferowanych przez biuro podróży TUI, dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki. Z kolei od 22 lipca (środa) miłośnicy plaż i słońca będą mogli polecieć na wakacje do tureckiej Antalyi. Kierunek jest w ofercie dwóch touroperatorów: TUI i Coral Travel.

Po wznowieniu działalności od lipca 2020 w siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin  znajduje się 8 tras: Londyn, Oslo, Dublin, Eindhoven, Split, Burgas, Antalya i Korfu.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu lotów dostępne są na stronie internetowej: www.airport.lublin.pl.