Raport o Samotności Szlachetnej Paczki

czarno-białe zdjęcie przedstawia zamyślanego starszego mężczyznę. Widzimy profil jego twarzy, trzyma on na niej lewą rękę.Raport o Samotności Szlachetnej Paczki

Dzień dobry,

– W całym tym zamieszaniu najbardziej brakuje mi innych ludzi – pan Zbyszek, 80 lat. 

W Polsce jest 5 mln gospodarstw jednoosobowych – co czwarty nasz sąsiad wraca do pustego domu. Obecnie nikt też ich nie odwiedza.

Samotność jest śmiertelnie niebezpieczna. Podnosi poziom kortyzolu we krwi i ciśnienie, chroniczne poczucie samotności o 14% zwiększa prawdopodobieństwo wczesnej śmierci – jest więc groźniejsze niż otyłość. Dlatego razem z Państwem chcemy o niej mówić. Szczególnie teraz, gdy jest jej tak wiele.

Raport o Samotności Szlachetnej Paczki to diagnoza społecznego problemu samotności w trzech aspektach: zupełnie nowej samotności na kwarantannie, która może dotknąć absolutnie każdego, samotności osób starszych i chorych oraz samotności... w głowie – znów takiej, której widmo zagląda dziś w oczy wielu z nas.  

Samotność to prawdziwy koszmar. Aby ją pokonać, wystarczy drugi człowiek. 1+1 równa się 2. To takie proste. Więcej na www.szlachetnapaczka.pl.