Ranking Dzielnic Otodom 2020 – INFRASTRUKTURA DLA ZWIERZĄT

ranking-zwierzetaRanking Dzielnic Otodom 2020
– INFRASTRUKTURA DLA ZWIERZĄT

Lasy najlepszym miejscem do wyprowadzania zwierząt

Właściciele czworonogów, poszukując wymarzonej nieruchomości, muszą myśleć również o tym czy będą mieli gdzie wychodzić na spacer ze swoim pupilem. Jak znaleźć takie miejsce? Czy Polacy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy? Tym razem, w ramach Rankingu Dzielnic Otodom zapytaliśmy mieszkańców 12 miast Polski o miejsca do spędzania czasu ze swoimi zwierzętami. Poprosiliśmy o ocenę w skali od 1 do 5 poniższego stwierdzenia: w mojej okolicy są miejsca, gdzie mogę chodzić na spacery ze swoimi zwierzętami. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.

Decydując się na czworonoga w pakiecie z psiakiem dostajemy sporo obowiązków. Trzeba ot choćby kilka razy dziennie wychodzić na spacer. Dlatego dla posiadaczy zwierzaków ważna jest najbliższa okolica – każdy park czy teren spacerowy jest na wagę złota. A jeśli w pobliżu znajduje się jeszcze dobry gabinet weterynaryjny i wybieg dla psów, to można mówić o prawdziwym szczęściu. Czy Lublin ma wystarczająco dużo terenów do wyprowadzania futrzastych pupili na spacer? Które dzielnice są najbardziej przyjazne zwierzętom, a w których ich właściciele mają kłopoty? Sprawdź wyniki naszego raportu!

Lublin dobry dla zwierząt

Według szacunków władz miasta, w Lublinie znajduje się kilkanaście tysięcy psów. Ich właściciele nie muszą płacić za nie podatku. Miasto jednocześnie podejmuje działania, które mają ograniczyć bezdomność zwierząt, takie jak: czipowanie zwierząt i sterylizacja/kastracja psów i kotów (także tych żyjących na wolności). Koszty pokrywane są ze środków z budżetu obywatelskiego. W obrębie Lublina znajduje się też kilka wybiegów dla zwierząt, z których część powstała z inicjatywy mieszkańców.

Do Zemborzyc na spacer

Najlepiej ocenioną dzielnicą w Rankingu Otodom 2020 są Zemborzyce, które otrzymały wysoki wynik: 4,56 punktu. Ocena ta nie powinna budzić zdziwienia, biorąc pod uwagę położenie Zemborzyc - jest to bowiem dzielnica, która zawiera sporo terenów zielonych, zachęcających do spacerów z czworonogiem. Zemborzyce znajdują się na południu od centrum, dzielnicę przecina rzeka Bystrzyca, czyli główna rzeka Wyżyny Lubelskiej, wzdłuż której utworzono Zalew Zemborzycki, będący obszarem rekreacyjno-sportowym.

Zalew Zemborzycki jest wprost idealnym miejscem na spacery z psami. Dużo przestrzeni pozwala zwierzakom się porządnie wybiegać. Nie zaskakuje także wysoki wynik, jaki osiągnęły Abramowice i Czuby Południowe – komentuje Łukasz Łukawski z biura 4te Piętro Nieruchomości.

Bronowice na końcu klasyfikacji

Na końcu Rankingu sytuują się z kolei Bronowice. Obszarem, który w Bronowicach może posłużyć za miejsce do spacerów, jest Park Bronowice, jednakże pozbawiony jest on wyodrębnionej przestrzeni dla zwierząt, zaś jego powierzchnia skurczyła się o połowę względem lat 70. XX wieku. W efekcie mieszkańcy tej dzielnicy ocenili jej atrakcyjność dla właścicieli zwierząt na 3,44 w pięciostopniowej skali.

Lublin na tle pozostałych miast

Przygotowując Ranking Dzielnic Otodom te same pytania zadaliśmy w 12 miastach. Na tle innych miejscowości Lublin nie wypada najlepiej. Średnia dla miasta to 3,94, gorzej jest tylko w Krakowie, Wrocławiu (po 3,91) i Łodzi (3,85). Najbardziej zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt są mieszkańcy Bydgoszczy (4,08), Gdyni i Poznania (po 4,07). Warto jednak zwrócić uwagę na niewielkie różnice między ocenami w poszczególnych miastach.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

Już niedługo następna kategoria Rankingu Dzielnic Otodom.

Więcej o OTODOM

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości:
w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. W serwisie znajdują się zarówno oferty z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W styczniu 2020 serwis odwiedziło ponad
3,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI. 

Biuro prasowe Otodom:

Strefa prasowa: media.otodom.pl