Pomóż zapełnić szafę dobrych uczynków razem z IKEA i SKENDE

zdjęcie wnętrza sklepu pokazujące półki z artykułami i specjalny kosz do zapełnienia rzeczami do oddania biednym ludziomPomóż zapełnić szafę dobrych uczynków razem z IKEA i SKENDE

Pomóż nam zapełnić szafę dobrymi uczynkami. Daj drugie życie swoim ubraniom
i wspieraj potrzebujących
– tymi słowami IKEA i SKENDE zachęcają do udziału w akcji charytatywnej. Do 28 marca każdy może przynieść tu ubrania i środki czystości, które zostaną przekazane do Centrum Wolontariatu w Lublinie.

„Szafa dobrych uczynków” znajduje się obok wejścia do Smalandii - sali zabaw IKEA. W środku są wieszaki i pudełka, w których można zostawić dary. Zbierane są ubrania damskie męskie i dziecięce. Ważne, aby były w dobrym stanie i nadawały się do noszenia. Oprócz tego można też zostawić środki czystości oraz produkty higieniczne.

Wiosna to idealny czas, aby zrobić remanent w swojej szafie i przy tej okazji sprawdzić, czy nie ma w niej rzeczy, których my już nie nosimy, ale są w dobrym stanie i mogą posłużyć innym. To idealny sposób, aby dać im drugie życie, pomóc potrzebującym i promować ideę „zero waste” – mówi Agnieszka Chomicz–Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu IKEA w Lublinie.

Rzeczy ze zbiórki zostaną przekazane do Centrum Wolontariatu w Lublinie, które zajmie się segregacją i rozdysponowaniem przedmiotów do potrzebujących. Trafią one m.in. do samotnych matek, osób w kryzysie bezdomności oraz ubogich. IKEA przekaże także 5 szaf, które przydadzą się w przechowywaniu i organizacji ubrań.

Ale to nie wszystko! Przed sklepem Rossman znajdującym się w SKENDE ustawiony został specjalny kosz, do którego Klienci mogą wrzucać produkty kosmetyczne, higieniczne oraz środki czystości kupione tu podczas codziennych zakupów. W ramach inicjatywy SKENDE podwoi te dobre uczynki i na koniec akcji ufunduje produkty o wartości tych, zebranych w sklepie.

- Staramy się być dobrym sąsiadem, dlatego angażujemy się w inicjatywy na rzecz naszej lokalnej społeczności. Wiemy, że razem możemy więcej, więc łączymy siły i wspieramy wzajemnie - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.

Ideą akcji „Szafa dobrych uczynków” jest bezpośrednia, bezinteresowna pomoc dla potrzebujących, ale także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych.

Inicjatywa to także przykład wcielania w życie pojęcia ekonomii dzielenia się i współpracy, która staje się coraz bardziej popularna i powszechna. Inicjując akcję organizatorzy chcą zachęcić do tego, aby nie wyrzucać ubrań, ale dawać im drugie życie.

Szczegóły na: www.skendeshopping.pl/pl-pl/szafa-dobrych-uczynkow oraz www.ikea.pl/Lublin

 

Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie
Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego
o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 50 różnymi sklepami i punktami usługowymi, w tym drugim sklepem sieci TK Maxx w Lublinie. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2000 samochodów.

INGKA CENTRES

Ingka Centres, należąca do Ingka Group, posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania centrami handlowymi, oferując obsługę 1600 różnych marek. Centralnym punktem centrów handlowych Ingka Centres stanowi sklep IKEA. Miejsca spotkań Ingka Centres powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, co sprawia, że wnoszą one pierwiastek emocjonalny dodający wartości i budujący relacje między ludźmi. Wizja „lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi” jest hasłem przewodnim dla wszystkich pracujących w Ingka Centres.