Polski Cukier wspiera potrzebujących

Zdjęcie trzech mężczyzn w garniturach oraz osó stojących po bokach. Wszyscy trzymają w rękach torebki z logo polskiej firmy. W tle regały z produktami spożywczymi.

Polski Cukier wspiera potrzebujących

Aktywność społeczna biznesu ma szczególne znaczenie właśnie dziś, gdy liczy się każdy gest, w czasie gdy najważniejsze jest zdrowie i życie zarówno naszych rodaków, jak i tych bezbronnych, którzy docierają do nas zza wschodniej granicy. Przykładem jest właśnie zaangażowanie KSC w pomoc osobom potrzebującym.

W ostatnich 2 latach Krajowa Spółka Cukrowa przeznaczyła blisko 3 mln zł, z czego około połowy w formie wsparcia finansowego. Drugą forma pomocy realizowana była w postaci wsparcia żywnościowego, składającego się z produktów Grupy Kapitałowej KSC S.A. Te działania na pewno będą kontynuowane. 10 marca br. mieliśmy przykład tych działań. Od dzisiaj przez kolejne dni produkty żywnościowe KSC dotrą do licznych domów dziecka, pomocy społecznej, domów seniora czy placówek medycznych w Krasnobrodzie, Zwierzyńcu i wielu innych miejscowościach w tym regionie.

- Na Spółki Skarbu Państwa możecie Państwo liczyć. Jestem przekonany, że odpowiedzialność społeczna takich firm jak Krajowa Spółka Cukrowa będzie kontynuowana, bo to te placówki wspierają tych najbardziej potrzebujących w domach dziecka, domach pomocy społecznej, placówkach medycznych. Te inicjatywy pokazuję, że poza pilnowaniem wyników finansowych i rozwoju Krajowa Spółka Cukrowa pamięta o znaczeniu działalności charytatywnej – ocenia Ryszard Madziar, doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina.

- Krajowa Spółka Cukrowa nigdy nie zamyka oczu na pojawiające się problemy i realizując szeroko pojętą społeczną odpowiedzialność biznesu od początku swojej działalności aktywnie włącza się w działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i wspierania lokalnych społeczności. W swoim DNA mamy pomoc, a nasza Spółka kładzie nacisk na to, aby dbać o przyszłość szczególnie tych społeczności lokalnych, w których prowadzi działalność. Firma udziela wsparcia podmiotom, których statutowym celem jest działalność charytatywna – wyjaśnia Tomasz Rega, Członek Zarządu KSC.

Dostarczona została żywność wyprodukowana przez Grupę Kapitałową KSC, czyli m.in. marki Polski Cukier, Polskie Przetwory, Frutuś czy Pszczółka. Są to: soki owocowe i pomidorowe, przetwory owocowo-warzywne, dżemy, mąki, kasze, płatki owsiane, cukier, sosy do dań, passaty, cukierki.

- Dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej za pomoc w tym trudnym okresie. W obecnej sytuacji ta pomoc jest niezbędna, ponieważ nasze ośrodki w tym okresie przyjmują także obywateli Ukrainy. Ta pomoc jest ważna. To wielki dar serca – podsumowuje Stanisław Grześko, Starostwa Zamojski.

- Dziękujemy Panu Premierowi, Ministrowi Aktywów Państwowych Jackowi Sasinowi za wsparcie przy organizacji tej akcji. Podziękowania składamy na ręce Pana Ryszarda Madziara, doradcy Pana Premiera. Należy podkreślić, że cała akcja została zaplanowana jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie, ale we wsparciu zostaną uwzględnieni także obywatele Ukrainy przebywający teraz w naszym kraju. Oczywiście wsparcie adresowane jest do również potrzebujących Polskich obywateli i wsparcie Polaków będzie kontynuowane – dodaje Tomasz Rega.

W obecnych czasach nasze działania muszą jednak mieć odzwierciedlenie we wsparciu naszych braci i sióstr, obywateli Ukrainy, przebywających na terenie naszego kraju z powodu toczącej się wojny na wschodzie. Działania KSC mają szeroki zakres, bo nikt nie wyobraża sobie innej postawy niż zaangażowanie spółki skarbu państwa, będącej jednocześnie producentem żywności. Tym samym wsparcie KSC opiera się w dużej mierze na dostarczeniu żywności do organizacji koordynujących pomoc dla obywateli Ukrainy i przygotowujących dla nich posiłki, m.in. właśnie poprzez instytucje wyspecjalizowane w niesieniu pomocy.

KSC zorganizowała zbiórkę finansową i rzeczową, które odpowiadają na aktualne potrzeby naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Zapotrzebowanie dynamicznie się zmienia, ale Fundacja i KSC są w bieżącym kontakcie z koordynatorami z urzędów wojewódzkich oraz wszystkimi współpracującymi organizacjami i na bieżąco aktualizujemy zapotrzebowanie. Jak ktoś nie wie jeszcze w jaki sposób może wesprzeć potrzebujących obywateli zza wschodniej granicy to zapraszamy na Facebooka Fundacji „Pomaganie krzepi”, a tam można znaleźć informacje o zbiórkach finansowych i rzeczowych.

KSC wspiera również finansowo, ponieważ zapotrzebowanie w tym momencie jest ogromne na wszelkiego rodzaju środki higieniczne, leki, sprzęt AGD, łóżka, koce, powerbanki i inne niezbędne materiały. Część środków idzie także na transport uchodźców z regionów objętych działaniami wojennymi. Niestety jest to w obecnej sytuacji niezwykle skomplikowany proces.

Równocześnie Spółka przyjęła pracowniczego hotelu pierwszych obywateli Ukrainy. Duża część pracowników KSC w całym kraju, ale oczywiście głównie tu na Lubelszczyźnie przyjęła pod swój dach obywateli Ukrainy. Mówią, że ani chwili się nie wahali i będą ich gościć tyle ile będzie trzeba. Spółka analizuje obecnie różne możliwości wsparcia Pracowników, którzy podejmują się tego odważnego, ale także niezwykle odpowiedzialnego działania.

Wsparcie finansowe GK KSC na rzecz obywateli Ukrainy w naszym kraju to kilkaset tysięcy złotych, dodatkowo prowadzimy liczne zbiórki rzeczowe, mnóstwo pracowników pracuje w ramach wolontariatu lub prywatnie po swojej pracy.