POLREGIO uruchamia dodatkowe pociągi dla uchodźców

Zdjęcie części wagonu kolejowego.

POLREGIO uruchamia dodatkowe pociągi dla uchodźców

POLREGIO S.A. Lubelski Zakład w uzgodnieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego uruchamia trzy pary dodatkowych pociągów z Chełma do Lublina.

POLREGIO na bieżąco reaguje na sytuację związaną z napływem i przemieszczaniem się uchodźców z Ukrainy. Ze względu na wzmożony ruch przez przejście w Dorohusku i dalej przez punkt recepcyjny na dworcu kolejowym w Chełmie coraz więcej Obywateli Ukraińskich pojawia się w pociągach relacyjnych POLREGIO do Lublina.

Aby usprawnić przejazdy w uzgodnieniu z Wojewódzkim Centrów Zarządzania Kryzysowego od 17 marca do 24 marca br. z możliwością przedłużenia terminu, POLREGIO Lubelski Zakład uruchamia dodatkowo trzy pociągi specjalne z Chełma do Lublina skomunikowane w Lublinie z innymi pociągami w głąb kraju.

Godziny kursowania:

poc. nr 22224 Chełm odj. 8:33 – Lublin Główny przyj. 9:20

poc. nr 22226 Chełm odj. 13:55 – Lublin Główny przyj. 14:43

poc. nr 22228 Chełm odj. 16:44 – Lublin Główny przyj. 17:30

Szczegółowe informacje:

Zofia Dziewulska

Rzecznik prasowy

POLREGIO sp. z o. o. Lubelski Zakład w Lublinie

tel. +48 695 317 076

e-mail: rzecznik@polregio.pl

***

POLREGIO SA to największy pasażerski przewoźnik w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, z 26% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 70 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.