Pobiegli z pomocą. Za nami kolejny Poland Business Run

PBR2020Pobiegli z pomocą. Za nami kolejny Poland Business Run

Za nami 9. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Choć bieg odbył się w zmienionej formule, na mecie wirtualnej rywalizacji zameldowało się ponad 18 tysięcy biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu pomoc otrzyma co najmniej 55 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, w tym beneficjent ze Świdnika. Biegacze z województwa lubelskiego znaleźli się na podium w klasyfikacji generalnej.

W tym roku wyjątkowo zamiast wyznaczonych tras w największych polskich miastach, każdy zawodnik sam wyznaczył swoje 4 km, a zamiast pomiaru czasu na mecie, wyniki zawodników zarejestrowały aplikacje w smartfonach. 

Nowa formuła pozwoliła na udział w sztafecie również poza granicami Polski. Dystans charytatywnego biegu pokonały m.in. osoby z Malezji, USA, Indii, Singapuru i państw europejskich. Ich udział oznacza wsparcie dla ponad 55 osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyły nas firmy, korporacje i instytucje, decydując się na udział w biegu także w tej wyjątkowej formule. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za to, że po raz kolejny możemy wspólnie wesprzeć osoby z niepełnosprawnością ruchową. Jesteście wielcy! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Chociaż wszystkim przyświecał przede wszystkim charytatywny cel inicjatywy, nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji. W pierwszej piątce znalazła się także sztafeta z województwa lubelskiego - Night Hawks - Nocne Jastrzębie z Motycza która zajęła 3. miejsce. Drużyna w składzie: Jacek Car, Grzegorz Weremko, Paweł Wójtowicz, Artur Kern, Damian Serafin ukończyła bieg w czasie 1 godziny 11 minut i 7 sekund.

Wśród tegorocznych beneficjentów, dla których pobiegli uczestnicy biegu, był także Daniel Siegieda, 38-latek ze Świdnika. We wrześniu 2018 r. w wyniku nagłej choroby: zapalenia otrzewnej, sepsy i wstrząsu septycznego przeszedł amputację obu kończyn dolnych na wysokości podudzia. W tym momencie po różnych powikłaniach, reamputacji i innych dolegliwości jego celem jest zakup dwóch protez i intensywna rehabilitacja. Do tej pory udało mu się pozyskać środki na zakup protez, natomiast dzięki Fundacji Poland Business Run będzie mógł otrzymać dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie.

Relację z niedzielnej imprezy, którą z Hali Cracovii w Krakowie prowadził Maciej Kurzajewski, można obejrzeć na oficjalnej stronie Poland Business Run na Facebooku.

Pełna lista wyników znajduje się pod linkiem: https://live.sts-timing.pl/businessrun2020/index-app.php.