Pieśń wiary i nadziei dla Ukrainy – międzynarodowa akcja

Grafika zawiera nazwę znanego utworu napisaną szarym kolorem na bladoniebieskim tle.

Pieśń wiary i nadziei dla Ukrainy – międzynarodowa akcja

Link do filmu: https://youtu.be/pxR0H8l6F7o

Jeszcze do niedawna, dla ostatnich kilku pokoleń wojna to był „koncept”, o którym uczyliśmy się na lekcjach historii. Coś, co jest daleko. Co jest przejmujące, ale mało realne. I nagle wojna przestała być abstrakcją i stała się rzeczywistością. Prawdziwym strachem... Rodzinami potrzebującymi pomocy.
My - przedstawiciele branży kreatywnej zastanawialiśmy się, co to oznacza dla nas. Czy możemy zrobić coś dobrego i ważnego dla obywateli Ukrainy? Jak możemy im okazać naszą solidarność?

Wtedy usłyszeliśmy śpiew ukraińskiej pieśniarki i aktorki Natalii Polovynki z chórem teatru ZAR we Wrocławiu. Ich wykonanie „Kyrie Eleison” - błaganie Boga o nadzieję i łaskę dla narodu ukraińskiego sprawiło, że postanowiliśmy przyłączyć do tej modlitwy ludzi na całym świecie - modlitwy ponad granicami i ponad religiami.

Chcieliśmy stworzyć projekt, który będzie duchowym wsparciem dla Ukrainy i dla nas wszystkich; projekt, który będzie niósł wiarę i nadzieję. Stworzyliśmy więc video modlitwę z udziałem Natalii i uchodźców, którzy w tym momencie byli we Wrocławiu. O wschodzie słońca wyruszyliśmy nad Odrę, by ich nagrać. Chcemy, by ta pieśń stała się platformą wspólnoty, solidarności i pokoju.

Dlatego stworzyliśmy akcję Pray4Ukraine (www.pray4ukraine.pl), do której zapraszamy artystów, pieśniarzy, chóry, opery, każdego, kto śpiewa, aby stworzyli swoje nagranie i przesłali je do nas. Będziemy niezmiernie wdzięczni za Państwa pomoc w rozpropagowaniu akcji.

Jak się przyłączyć do akcji?
Jeśli jesteś twórcą, muzykiem chórem, teatrem, nieważne jakiego jesteś wyznania, nagraj video dla Ukrainy, prześlij nam za pośrednictwem strony www.pray4ukraine.pl
Krok 1 - Nagraj video
Krok 2 - Wyślij nam link do swojej modlitwy: pray4ukraine.world@gmail.com
Krok 3 - Podziel się modlitwą z hashtagiem #pray4ukraine
Krok 4 - Udostępnij naszą stronę www.pray4ukraine.pl w swoich mediach społecznościowych

Alexandra Dobras, Joanna Wendorff-Ostergaard, Jarosław Korkuś, Matt Szymanowski, Rafał Piotr Solski

Linki:
Film: https://youtu.be/pxR0H8l6F7o
Link do strony: www.pray4ukraine.pl
Zdjęcia:https://drive.google.com/drive/folders/16tkdFLoaH8b2H6kStQMoxRpw8fj-9Abq?usp=s
haring
Logo akcji: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/18dTlKbbE2FAv_Zen1UlrS99JpjoOzt3p