Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali

OCR_dla_szpitaliOperacja Czysta Rzeka dla Szpitali

Drodzy Wolontariusze, Szefowie Sztabów, Partnerzy i Przyjaciele!

Epidemia koronawirusa w Polsce zmusiła nas do odwołania akcji Operacja Czysta Rzeka w roku 2020.
Z przykrością zamykamy rejestrację sztabów i nabór wolontariuszy. W zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie przeprowadzić akcji sprzątania w ramach tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka.   Korzystając z okazji chcemy wyrazić ogromną wdzięczność przede wszystkim naszym Wolontariuszom, Szefom Sztabów oraz Partnerom, którzy wykazali się gotowością do działania.  

Dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie i liczymy na współpracę w najbliższej przyszłości. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest trudnym przeżyciem dla nas wszystkich. Epidemia i jej skutki doświadczają każdego z nas. W szczególny jednak sposób doświadczają lekarzy i personel medyczny, osoby które ryzykując zdrowie, a może nawet życie, codziennie walczą ze skutkami pandemii. Wszyscy wiemy w jak trudnych warunkach muszą pracować borykając się często z brakami elementarnych środków ochronnych; maseczek, kombinezonów, rękawic czy środków dezynfekcyjnych.

W sytuacji kiedy inni ryzykują tak wiele nie chcemy obojętnie stać z boku. Jako organizatorzy Operacji Rzeka wierzymy w to, że jedyną właściwą postawą jest pełne zaangażowanie się w każdą dostępną formę pomocy. Dlatego zwracamy się do Was, przyjaciół Operacji z ogromną prośbą o włączenie się w organizowaną przez nas w dniach 1-8 kwietnia zbiórkę Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali.

Akcję organizujemy wspólnie z naszym Partnerem Stowarzyszenie Wspólnota Arche, która jest Organizacją Pożytku Publicznego.Planowane działanie jest niezwykle proste. Chcemy wszystko co miało być pomocne w przeprowadzeniu tegorocznej akcji przekazać na zbiórkę publiczną, w czasie której każdy z Was będzie mógł wesprzeć zakup najbardziej potrzebnych personelowi szpitali pakietów ochronnych.

Mamy głęboką nadzieję, że nasza prośba spotka się z Waszym zrozumieniem i życzliwym przyjęciem. Wierzymy w to, że, dzieląc się dobrem możemy wiele zmienić. Przecież z dobrem jest tak, że im więcej dajemy tym więcej dostajemy. Kiedy jak nie dzisiaj możemy sprawdzi ćw działaniu prawdziwość tych słów?Wielkie dzięki, że jesteście z nami i możemy na Was liczyć nie tylko nad rzeką. 

 

Organizatorzy Operacja Czysta RzekaSztab Główny
OPERACJA CZYSTA RZEKA ul. Zamkowa 1,
21-505 Janów Podlaskitel. 530 930 019, 501 065 988
email: rzeka@operacjarzeka.pl