Nowi najemcy w SKENDE – międzynarodowe marki, lokalni producenci

Parking sieci handlowych o zmierzchu.

6 nowych najemców w SKENDE – międzynarodowe marki, lokalni producenci

SKENDE powiększa się o grono aż 6 nowych najemców, a tym samym o ponad 2100 m² nowo wynajętej powierzchni handlowej. Od początku grudnia klienci mogą skorzystać m.in. z oferty najbardziej popularnej w Wielkiej Brytanii sieci sklepów sportowych Sports Direct, której lokal wyróżnia się innowacyjnym projektem i nowym sposobem prezentacji towaru nieobecnym do tej pory na rynku europejskim.

Mimo niedogodności spowodowanych przez pandemię Covid-19, z jakimi zmaga się cała branża handlowa, lubelskie miejsce spotkań nieustannie się rozwija, zwiększając portfolio swoich najemców. Sklep Sports Direct otworzył swoje podwoje na ponad 1300 m². Klienci znajdą tu obuwie i odzież sportową wiodących firm, takich jak Nike, Adidas, Under Armour, ASICS i Puma, a także sprzęt sportowy oraz fitness. W Sport Direct dostępna jest również marka USC oferująca markowe kosmetyki, akcesoria i odzież od m.in. Converse, Champion, Levi's, Hilfiger Denim czy Lacoste. Dużą powierzchnię liczącą pond 590 m² zajmuje nowo otwarty KiK, który proponuje szeroką ofertę odzieży i biżuterii w przystępnej cenie, a także asortyment dla miłośników artykułów dekoracyjnych
i dodatków do domu. Mieszkanki Lublina z pewnością cieszy otwarcie salonu polskiej marki YES, której biżuteria wyróżnia się oryginalnością wzornictwa i kolekcjami odzwierciedlającymi światowe trendy w jubilerstwie. Z kolei w nowym lokalu Wyjątkowy Prezent klienci SKENDE już niebawem będą mogli kupić jeden z 6 500 ekscytujących, oryginalnych upominków na każdą okazję, takich jak skok na bungee, przejażdżka sportowym samochodem czy voucher na kolację.

W SKENDE powiększa się również oferta gastronomiczna. Jednym z nowych najemców centrum jest pochodzący z Roztocza Zakład Mięsny „Wasąg”, w którego sklepie firmowym można kupić wędliny bez sztucznych dodatków, tworzone według najlepszych tradycyjnych receptur. Odwiedzającym centrum regionalne wyroby proponuje również Piekarnia i Cukiernia Skalski, w której na powierzchni ponad 120 m² będzie można napić się kawy i spróbować wypieków z oferty ok. 100 produktów tworzonych z naturalnych surowców.

Stale pracujemy nad poszerzeniem oferty handlowej naszego centrum. Chcemy, by SKENDE było dla mieszkańców Lublina i okolic miejscem spotkań i codziennych zakupów, dlatego uzupełniamy portfolio o atrakcyjne sklepy oraz oferty. Cieszymy się, że dołączyli do nas z jednej strony lokalni producenci, oferujący najlepsze produkty z naszego regionu, a z drugiej – z sukcesem działające na świecie międzynarodowe marki. Nowe otwarcia świadczą o tym, że mimo trudności wynikających
z pandemii Covid-19, z jakimi zmaga się cała branża, nasze miejsce spotkań nie przestaje się rozwijać
powiedział Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.

Ale to nie wszystkie nowości. Co czwartek SKENDE odwiedza wyjątkowy fish truck „Pustelni – Ryby/Zajazd Rybacki”, w którym dostępne są świeże ryby, m.in. karpie, pstrągi, jesiotry, czy sumy, ale także rybne przetwory – pasty, zupy i inne. To dobrze znana i lubiana marka na rynku lubelskim, która od wielu lat prowadzi własną hodowlę ryb, restaurację i sklep.

Swoją działalność, po przerwie, wznowił także Szwedzki Stół - unikalne miejsce spotkań,
w którym oprócz oferty gastronomicznej, odbywają się warsztaty i spotkania. Na co dzień można tu spróbować pysznych domowych pierogów, zup, zapiekanek oraz deserów. Przestrzeń jest dostępna także na prywatne uroczystości, spotkania w gronie znajomych.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

SKENDE Shopping razem ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. Na przestrzeni 57 500 m² klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m² oraz centrum handlowego z blisko 60 różnymi sklepami i punktami usługowymi o powierzchni 24 000 m². Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku, zabaw dla dzieci, a także parking na aż 2000 samochodów.

Ingka Centres

Spółka Ingka Centres należy do Grupy Ingka (obejmującej również IKEA Retail oraz Ingka Investments) i od ponad 40 lat buduje i zarządza centrami handlowymi. Aktualnie Ingka Centres działa na 15 światowych rynkach, gdzie współpracuje z 3000 marek obecnymi w 7300 sklepach w 47 obiektach handlowych firmy, które rocznie odwiedza 480 milionów osób. Centra handlowe należące do Ingka Centres występują pod różnymi nazwami, takimi jak MEGA w Rosji czy LIVAT w Chinach, a głównym sklepem przyciągającym odwiedzających jest sklep IKEA. Ingka Centres tworzy fizyczne i wirtualne miejsca spotkań dla wielu ludzi, które powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także
w porozumieniu z najemcami i partnerami, wnosząc pierwiastek emocjonalny dodający wartości
i budujący relacje między ludźmi.

W Polsce Ingka Centres zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie. Jest również właścicielem obiektu w Poznaniu.