Mieszkańcy Lublina wypełnili Szafę Dobrych Uczynków.

Zdjęcie wielu siatek, w które zapakowano ubrania od darczyńców. W tle teoje ludzi zaangażowanych w akcję oraz stojące w rzędzie wózki sklepowe.

Mieszkańcy Lublina wypełnili Szafę Dobrych Uczynków. Prawie tona ubrań trafi do potrzebujących kobiet

Mieszkańcy Lublina i regionu znów okazali serce i wypełnili Szafę Dobrych Uczynków. Prawie tona ubrań, zebranych podczas akcji organizowanej przez SKENDE i IKEA, trafi do potrzebujących kobiet z województwa lubelskiego, podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Przez dwa ostatnie tygodnie października w sklepie IKEA pojawiła się specjalna szafa. W środku były wieszaki i pudełka, w których mieszkańcy mogli zostawić niepotrzebne ubrania - buty, czapki i szaliki. Wszystko z myślą o potrzebujących kobietach z naszego województwa.

Łącznie przez ten czas udało się zgromadzić prawie tonę ubrań. Rzeczy zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Organizacja zajmie się teraz segregacją i rozdysponowaniem ubrań do podopiecznych. Trafią one m.in. do kobiet w kryzysie bezdomności i kobiet z ubogich rodzin. Część ubrań wesprze także kiermasz charytatywny prowadzony przez Caritas.

- Z całego serca dziękujemy mieszkańcom Lublina i regionu oraz organizatorom za okazane wsparcie dla naszych podopiecznych. Cieszymy się, że ludzie tak chętnie dzielą się z innymi dobrem, a duże firmy, takie jak SKENDE i IKEA, dostrzegają potrzeby lokalnej społeczności. Szafa Dobrych Uczynków to idealny przykład na to, jak można pomóc innym, dając drugie życie niepotrzebnym ubraniommówi Agata Gierula, Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

W tym roku organizatorzy nieprzypadkowo zbierali właśnie damskie ubrania i uruchomili szafę w październiku – miesiącu poświęconym profilaktyce raka piersi. Wszystko po to, aby przy okazji zbiórki nagłośnić ważny temat, jakim są regularne badanie i dbanie o swoje zdrowie.

Oprócz zbiórki odbyły się także specjalne warsztaty dla kobiet. Panie mogły m.in. spotkać się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Lubelskich Amazonek, które na specjalnym fantomie pokazały, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Dodatkowo, można było też bezpłatnie skorzystać m.in. z warsztatów makijażu i brafittingu.

W szafie organizatorzy umieścili też ulotki instruktażowe, pokazujące krok po kroku, jak robić samobadanie piersi. Wspólnie ze specjalistami przygotowano także kalendarz badań profilaktycznych, który ma przypominać o regularnym kontrolowaniu swojego stanu zdrowia. Materiały były dostępne przez cały czas trwania akcji.

Ideą akcji Szafa Dobrych Uczynków jest bezpośrednia, bezinteresowna pomoc dla potrzebujących, ale także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych. Szafa Dobrych Uczynków to także przykład wcielania w życie pojęcia ekonomii dzielenia się i współpracy, która staje się coraz bardziej popularna i powszechna. Inicjując akcję organizatorzy chcą zachęcić do tego, aby nie wyrzucać ubrań, ale dawać im drugie życie. Szafa pojawiła się w Lublinie po raz drugi. Planowana jest kolejna edycja.

Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie
Centrum handlowe SKENDE Shopping ze sklepem IKEA w Lublinie jest jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci mogą skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego
o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 50 różnymi sklepami i punktami usługowymi, w tym drugim sklepem sieci TK Maxx w Lublinie. Na terenie centrum znajduje się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Klienci mają do dyspozycji parking na 2000 samochodów.

INGKA CENTRES

Ingka Centres, należąca do Ingka Group, posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania centrami handlowymi, oferując obsługę 1600 różnych marek. Centralnym punktem centrów handlowych Ingka Centres stanowi sklep IKEA. Miejsca spotkań Ingka Centres powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, co sprawia, że wnoszą one pierwiastek emocjonalny dodający wartości i budujący relacje między ludźmi. Wizja „lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi” jest hasłem przewodnim dla wszystkich pracujących w Ingka Centres.