Miasto pomoże  chorym na Covid-19 w opiece nad ich zwierzętami

kot Miasto pomoże  chorym na Covid-19 w opiece nad ich zwierzętami

Wraz ze wzrostem ilości chorych przybywa zwierząt potrzebujących nawet najbardziej podstawowej opieki. Mając na uwadze ten narastający problem, Miasto Lublin już w kwietniu podpisało umowę z Lubelskim Centrum Małych Zwierząt na hotelowanie naszych podopiecznych i zabezpieczyło środki na jej realizację. Liczymy jednak na rozsądek mieszkańców i w pierwszej kolejności szukanie wsparcia u rodziny i sąsiadów, by wesprzeć tych najbardziej potrzebujących i oszczędzić zwierzętom stresu przeprowadzki – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Dzięki tej umowie, osoby chore na Covid-19 lub objęte kwarantanną, mogą bezpłatnie oddać pupila do hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, na czas potrzebny im do powrotu do zdrowia lub zakończenia kwarantanny. Dotyczy to mieszkańców Lublina, którzy nie mogą zapewnić opieki zwierzętom w żaden inny sposób.

Aby skorzystać z opłaconego przez Miasto Lublin pobytu w hotelu należy skontaktować się ze Strażą Miejską. Po każdorazowej weryfikacji sytuacji przez funkcjonariuszy, zabiorą oni zwierzaka od właściciela i zawiozą do LCMZ. Wszystko odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, bez bezpośredniego kontaktu z chorym.

Drzwi LCMZ otwarte są nie tylko dla kotów i psów. Z opieki skorzystać mogą także gady, gryzonie, czy inne zwierzaki domowe. Zwierzęta wymagające specjalistycznej diety lub przyjmujące leki również są mile widziane.