Lublin w czerwonej strefie – nowe limity w komunikacji miejskiej

autobus

Lublin w czerwonej strefie - nowe limity w komunikacji miejskiej

Od soboty – 17 października zaostrzony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Wynosi on 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Oznacza to, że w autobusie o standardowej długości - 12 metrów może jechać ok. 30 osób, zaś pojazd przegubowy może zabrać jednocześnie ok. 45 pasażerów. Nadal obowiązuje limit zajmowania 50% miejsc siedzących.

Pojazdy komunikacji miejskiej w okolicy drzwi zostaną oznakowane nowymi naklejkami informującymi o zakazie wejścia do pojazdu w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby osób mogących znajdować się w pojeździe. W zależności od modelu autobusu i trolejbusu ta liczba będzie zmienna i wskazana na naklejce.

Jednocześnie przypominamy, że przepis Rozporządzenia jest adresowany do wszystkich obywateli, w tym pasażerów, i wszyscy są zobowiązani do jego respektowania.

Apelujemy do pasażerów o przestrzeganie tego zakazu i niewsiadanie do pojazdu, w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby pasażerów. Prosimy o zrozumienie i wspólną odpowiedzialność w tym trudnym i wyjątkowym dla wszystkich okresie.