Kto zatańczy dla #17 milionów? Dołącz do akcji!!!

17milionow

 

Co łączy Olę Kot, Annę Głogowską i #17milionów? Czy zatańczyć dla #17milionów to światowy występ? To najprawdopodobniej największa widownia na świecie! A jeżeli nie tylko tańczysz ale jeszcze robisz coś wspaniałego?

Po raz pierwszy, w ramach kampanii #17milionów, Fundacja Kolorowy Świat organizuje akcję „Roztańczone #17milionów”. Szkoły tańca z całej Polski przyłączają się do niego organizując w październiku charytatywne maratony taneczne.

W ten sposób  wspierają rehabilitację dzieci zmagających się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i pokazują swoje wsparcie oraz solidarność z chorymi. Taniec staje się medium łączącym zdrowych i chorych. Jest mostem porozumienia między nimi, platformą zrozumienia i empatii. Jeszcze do 24 września można zgłosić szkołę do udziału w wyzwaniu – niech taniec łączy i pozwala spełniać marzenia o samodzielności! Aby dołączyć do „Roztańczonych #17milionów” należy napisać mail na adres a.saletra@kolorowyswiat.org Więcej informacji na stronie:  https://17milionow.pl/strona-glowna/roztanczone-17milionow

 

Roztańczone #17milionów to tylko jedno z wydarzeń szóstej odsłony kampanii #17milionów, która w całości dedykowana jest osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce.

Przez cały październik, różnymi działaniami, Fundacja Kolorowy Świat zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na to schorzenie, zwiększa świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazuje, iż istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z chorującymi osobami.

Każdy może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób. W tym roku już po raz trzeci startuje wyzwanie #17milionów metrów. Drugi rok z rzędu restauracje przyłączą się do kampanii próbując uzbierać #17milionówGroszy. Po raz pierwszy także w kilkunastu polskich miastach odbędą się charytatywne spacery dla #17milionów. 6 października o godz. 19.00, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, na zielono podświetli się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej (od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych. 

Wy też możecie dołączyć do kampanii. Pokolorujcie swoje zdjęcie profilowe na kolor zielony i okażcie swą jedność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl