Każdy może pomóc spełnić marzenie chorych dzieci. Zostań wolontariuszem fundacji Mam Marzenie!

Mam-Marzenie

Każdy może pomóc spełnić marzenie chorych dzieci

Zostań wolontariuszem fundacji Mam Marzenie

 

8700 – tyle marzeń spełniła do tej pory Fundacja Mam Marzenie w całej Polsce w ciągu 17 lat swojej działalności. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, by wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci i ich rodzin. Fundacja stale poszukuje wolontariuszy, zapraszając do współpracy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat.

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze. To jedyna tak duża fundacja w Polsce bez żadnego etatu! Pozwala to wszystkie pozyskane środki przeznaczać na wywoływanie dziecięcych uśmiechów.

– Mimo obecnej sytuacji w kraju i na świecie lubelski oddział Fundacji (tak, jak i pozostałych 15 oddziałów) nadal działa – staramy się poznawać i realizować dziecięce marzenia, by wnieść w życie maluchów zmagających się z chorobami radość, siłę do walki i nadzieję na przyszłość. Paradoksalnie, pomimo trudności, przez jakie wszyscy przechodzimy w związku z epidemią, pomaganie w naszej Fundacji nigdy nie było tak łatwe jak teraz – wystarczy skontaktować się z koordynatorem, umówić i przejść szkolenie online, by stać się częścią ekipy spełniającej marzenia – a to wszystko nie wychodząc z domu! – tłumaczy Agata Wójcik, koordynatorka oddziału Lublin.

Wolontariat to także możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów i zdobycia doświadczenia zawodowego (np. dla studentów), które będzie można wykorzystać później w pracy. Praca wolontariusza w Fundacji Mam Marzenie to idealne ćwiczenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów czy zarządzania czasem.

– W oddziale Lublin mamy obecnie 8 wolontariuszy i 22 małych Marzycieli czekających na spełnienie swojego największego pragnienia. Jak widać dysproporcja jest spora, a nam bardzo zależy na tym, by regularnie działać, ponieważ czas jest w przypadku niektórych naszych podopiecznych towarem deficytowym. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość innym, do zasilenia naszych szeregów. Przyda nam się każda para rąk do pracy – kontynuuje Agata Wójcik.

Co zrobić, aby zostać wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie? Wystarczy odwiedzić stronę: https://mammarzenie.org/wolontariat/, wybrać miasto, w którym chcesz działać i skontaktować się koordynatorem. Serdecznie zapraszamy, będzie nam niezmiernie miło, jeśli się do nas przyłączysz!

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.


O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8700 marzeń chorych dzieci.