IKEA i Skende:  Zbiórka darów dla schronisk w woj. lubelskim 4-24.I.

Plakat akcji

IKEA i Skende:  Zbiórka darów dla schronisk w woj. lubelskim

4-24 stycznia 2021

IKEA i Skende organizują zbiórkę koców, pledów, ręczników oraz dobrej jakości karmy dla psów i kotów. Dary zostaną przekazane do schronisk dla zwierząt znajdujących się w województwie lubelskim. Akcja zaczęła się w poniedziałek, 4 stycznia, i potrwa trzy tygodnie, do 24 stycznia.

W jaki sposób można przekazać dary dla bezdomnych czworonogów? Wystarczy zostawić je w specjalnym pojemniku, który będzie znajdował się za kasami IKEA. Można także zostawić je w sklepie Aquael Zoo znajdującym się na pasażu zewnętrznym Skende Shopping.

- Rozpoczęta już zimowa pora roku to zawsze trudny czas dla schronisk dla zwierząt. Szczególnie wtedy przydatna jest każda pomoc, aby uchronić psy i koty przed zimnem i mrozem. W schroniskach potrzebne jest niemal wszystko – koce, pledy, którymi ocieplić można boksy podopiecznych, także karma, żeby zapewnić pożywienie - mówią organizatorzy.

- W IKEA mówimy, że dom to najważniejsze miejsce na świecie. Bezpieczne, ciepłe i funkcjonalne. W wielu mieszkaniach żyją z nami psy i koty, traktowani jak domownicy. Pamiętajmy jednak, że są zwierzęta, które w wyniku różnych okoliczności zmuszone są żyć w schroniskach. Dlatego chcemy im pomóc, apelując do naszych klientów o gorące serce i materialne wsparcie – mówi dyrektor sklepu IKEA w Lublinie Monika Kosińska.

W sklepie Aquael Zoo zbierane są również plastikowe nakrętki w ramach akcji „Ukręcamy okrucieństwo” prowadzonej przez Fundację na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.
REKLAMA

Zbiórka tekstyliów i karmy dla schronisk, to kolejna akcja IKEA i Skende na rzecz zwierząt. Jesienią br. Skende Shopping otworzyło na terenach zielonych wokół centrum Strefę Psa. To wyjątkowe miejsce, i pierwsze takie w Lublinie, w którym czworonożni przyjaciele mogą bezpłatnie i bezpiecznie bawić się oraz trenować.