Fundacja Mam Marzenie – Zamień kwiaty, daj marzenia :)

kwiaty-na-marzenia

Zamień kwiaty, daj marzenia

Fundacja Mam Marzenie

Koniec czerwca to czas zakończenia roku szkolnego i początku upragnionych wakacji. Z okazji uroczystości często kupujemy nauczycielom drobne upominki i kwiaty. Te drugie jednak prędzej czy później zwiędną i w końcu zostaną wyrzucone. Tymczasem istnieje coś, co zostanie z nami na zawsze. Tym czymś są wspomnienia, a najpiękniejsze są te dziecięce. W tym wyjątkowym dniu warto w nie zainwestować i pomóc spełnić dziecięce marzenia. „Zamień kwiaty na marzenia” to wyjątkowa inicjatywa Fundacji Mam Marzenie, w której pieniądze zamiast na kwiaty przekazujemy organizacji spełniającej marzenia dzieci z chorobami zagrażającymi ich życiu.

Zbiórkę może zorganizować każdy – z dowolnej okazji. Może to być zakończenie roku szkolnego, ślub, imieniny lub inna ważna uroczystość. Wystarczy skontaktować się z najbliższym oddziałem Fundacji Mam Marzenie i omówić szczegóły lub samemu zebrać pieniądze i wpłacić na konto Fundacji.

Aktualna sytuacja spowodowała, że zakończenie roku szkolnego nie będzie miało swojego tradycyjnego przebiegu. Koleżanki i koledzy nie spotkają się wspólnie w jednej sali, a nauczycielom nie zostaną wręczone kwiaty lub słodycze w podzięce za ich ciężką pracę przez cały rok. Podobnych uroczystości, które mogą ominąć nas lub naszą rodzinę, jest więcej – mogą to być urodziny, imieniny czy ślub. Niestety pandemia utrudnia funkcjonowanie także licznym organizacjom charytatywnym, co sprawia, że wielu potrzebujących nie może liczyć na pomoc w tym trudnym okresie. Tym bardziej warto więc wesprzeć takie organizacje i pieniądze, które chcieliśmy przeznaczyć na zakup bukietu, wrzucić do puszki lub przelać na konto Fundacji Mam Marzenie. W ten sposób możemy pomóc spełnić marzenie, wywołując uśmiech na dziecięcej buzi!

– Obecna sytuacja w kraju i na świecie nie powstrzyma nas przed działaniem w służbie dzieciom, które potrzebują naszego wsparcia w realizacji swoich marzeń. Jednak sytuacja bez precedensu wymaga niestandardowych działań, a te chcemy realizować przy pomocy ludzi dobrego serca. Dlatego serdecznie zachęcamy do wsparcia naszych działań i zorganizowania zbiórki w ramach akcji „Zamień kwiaty na marzenia” – mówi Marta Krupa, rzeczniczka Fundacji Mam Marzenie.

Symboliczna puszka będzie oczywiście wirtualna – tak jak większość działań Fundacji w dobie koronawirusa. Internetową zbiórkę może utworzyć każdy, wypełniając formularz na stronie portalu zrzutka.pl. Kontaktując się wcześniej z lokalnym oddziałem Fundacji, będziemy mogli wybrać, na spełnienie którego marzenia chcemy przeznaczyć zebrane środki. Link do zbiórki pojawi się na fundacyjnym profilu na Facebooku. Tam również za jakiś czas będziemy mogli podziwiać relację ze spełnionego dzięki naszej pomocy marzenia.


O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8600 marzeń chorych dzieci.