Ekologiczny mural Ekopak

grafika przedstawia wizualizację budynku na lubelskiej ulicy z narysowanym kolorowym muralem. Na tle błękitnego nieba widzimy również trawniki oraz ulice z zaparkowanym samochodem. Ekologiczny mural Ekopak

Z inicjatywy Ekopak na jednej z hal przy ul. Metalurgicznej w Lublinie powstanie ekologiczny mural. Ekologiczny, bo jego tematyka ma być związana z gospodarką o obiegu zamkniętym, ale także dlatego bo organizator konkursu rozważa użycie specjalnych farb, które pochłaniają zanieczyszczenia z powietrza. Firma na swojej stronie internetowej www.ecopack.com.pl ogłosiła właśnie konkurs na projekt takiego muralu.

- Niedawno przeprowadziliśmy się do nowej siedziby, mieszczącej się w strefie przemysłowej Lublina. To jedna z hal wchodzących niegdyś w skład odlewni Ursusa. Ponieważ zajmujemy się od lat pozyskiwaniem surowców z odpadów i przykładamy bardzo dużą wagę do edukacji ekologicznej i ochrony środowiska naturalnego, więc postanowiliśmy na jednej ze ścian wykonać muralmówi Paweł Suszek, członek zarządu Ekopak Sp. z o.o.

Mural, który powstanie, będzie jednym z największych w Polsce. Ściana ma prawie 82 metry długości i 9 metrów wysokości. Pokryta jest blachą trapezową. Znajduje się przy ul. Metalurgicznej 9b, gdzie mieści się siedziba spółki.

Ekopak właśnie ogłosił konkurs na wykonanie projektu. Ma on nawiązywać do tematów ekologicznych, związanych z pozyskiwaniem surowców z odpadów oraz ochroną środowiska. Termin nadsyłania projektów mija 30 kwietnia br.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł brutto oraz wykona mural na wschodniej elewacji hali przy ul. Metalurgicznej 9b.