Cały Świat Wspiera i Obserwuje #WeMakeEvents – RED ALERT 30.IX.

we-make-events

    #WeMakeEvents - RED ALERT

Globalna akcja milionów ludzi na całym świecie,

mająca na celu uświadomienie wszystkim sytuacji w jakiej obecnie znalazła się branża spotkań i wydarzeń.

Udział w akcji potwierdziła także NASA.

 

Termin: 30.09.2020, godz. 20.00 czasu lokalnego

  Lokalizacja: cały świat (od Australii po Nową Zelandię)

 

Przemysł spotkań i wydarzeń w 2019 roku stanowił ponad 3,5% PKB naszego kraju, a jego wkład gospodarczy wahał się na poziomie 35 miliardów złotych. Z dnia na dzień epidemia zatrzymała to wszystko. Wydarzenia na całym świecie zostały odwołane, od dużych festiwali po imprezy biznesowe, spotkania, czy konferencje.

   Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami odmrażania gospodarki, lecz nasza branża dalej stoi w miejscu, bez pracy.

Akcja #WeMakeEvents – Red Alert ma na celu uświadomienie wszystkim w jak trudnej sytuacji znajduje się branża eventowa. Praktycznie z dnia na dzień tysiące wykwalifikowanych specjalistów branży spotkań i dziesiątki tysięcy kooperantów w Polsce zostało bez pracy i środków do życia. Są to realizatorzy dźwięku, światła, multimediów, technicy sceny, event managerowie, scenografowie, koordynatorzy, producenci i cała rzesza osób współpracujących. Niestety szanse na uruchomienie branży do lata 2021 są niewielkie, a bez dodatkowego wsparcia ze strony rządu całemu sektorowi spotkań i wydarzeń grozi bankructwo.

Dlatego już 30 września 2020 r. rusza kampania #WeMakeEvents – Red Alert, organizowana przez współpracujący ze sobą kolektyw branżowy zrzeszający firmy i freelancerów z całego świata, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy. Akcja rozpocznie się w Australii i obiegnie cały świat do Nowej Zelandii, polegać będzie na oświetlaniu na czerwono rozmaitych obiektów.

Naszym celem jest zapewnienie wsparcia finansowego osobom i firmom z tego sektora do czasu powrotu do pracy. Chcemy móc dalej tworzyć dla Was miliony pięknych wspomnień na koncertach, festiwalach czy innych wydarzeniach. Chcemy dla Was grać - to jest to, co robimy najlepiej! Zapraszamy do wsparcia i solidaryzowania się z kampanią!

#WeMakeEvents #LetTheMusicPlay #RedAlertRESTART

 Globalna strona organizatora: https://www.wemakeevents.com/

 Link do strony z planowaną mapą obiektów biorących udział w akcji na terenie Polski:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1rzlQeW7HseX_-bbFA7UejXJwN401A2px&usp=sharing

 Strony partnera akcji na terenie RP:

http://www.pite.org.pl/

https://www.facebook.com/We-Make-Events-Poland-103219651543078