940 zabawek trafiło do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

ikea zabawki

940 zabawek trafiło do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

To prezent od klientów i pracowników sklepu IKEA w Lublinie.

Aż 940 kolorowych zabawek udało się zebrać dzięki zaangażowaniu i pomocy klientów oraz pracowników sklepu IKEA w Lublinie. Wszystkie trafiły do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Zbiórka organizowana była w ramach międzynarodowej kampanii IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, która w Lublinie odbyła się po raz trzeci.

Akcja trwała od 25 października do 28 grudnia. W tym czasie odwiedzający sklep IKEA Lublin oraz pracownicy mogli ofiarować zakupione na miejscu maskotki na rzecz dzieci. Wśród przekazanych darów znaczącą część stanowiły pluszaki, ale nie zabrakło też innych zabawek.

- Cieszę się, że już po raz kolejny mogliśmy zaangażować się w pomoc dla najmłodszych. Zbiórka prowadzona była po raz trzeci i w tym roku udało nam się pobić pewien rekord, bo to największa liczba zabawek, którą do tej pory nazbieraliśmy w naszym sklepie w ramach tej akcji. Bardzo dziękujemy za tak duży odzew, ogromne zaangażowanie i każdą przekazaną rzecz. Dzięki takim inicjatywom wspólnie możemy zrobić coś dobrego i sprawić, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech - powiedziała Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Zabawki trafią bezpośrednio do małych pacjentów przebywających w Hospicjum Domowym
i Stacjonarnym, ale także do dzieci korzystających z Poradni Stomatologicznej. Część pluszaków umieszczona zostanie również w Sali Kolorowej w Domu Małego Księcia.

- Dziękujemy za tę zbiórkę i okazane serce. Maskotki są miłym prezentem dla naszych podopiecznych, ale dla nas mają także wymiar symboliczny. Pokazują wsparcie dla najmłodszych oraz miłość, którą darczyńcy dzielą się z dziećmi - powiedziała Barbara Bosy z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Zabawki ze zbiórek organizowanych przez IKEA Lublin w ubiegłych latach trafiły do dzieci
z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, a także do małych pacjentów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbyła się zbiórka, jest międzynarodową akcją społeczną IKEA. Ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. Akcja promuje zabawę i podkreśla, że jest ona niezbędnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój dzieci. Uczy zachowań społecznych, socjalnych i przygotowuje do dorosłego życia.