2020 na elektrycznych hulajnogach w Lublinie

blinkee2020 na elektrycznych hulajnogach w Lublinie

Od rozpoczęcia sezonu 2020 r. lublinianie przejechali na elektrycznych hulajnogach blinkee.city ponad 60 000 km, co daje nam aż 7 230 kg dwutlenku węgla mniej w naszej atmosferze!

2020 r. to kolejny sezon obecności elektrycznych hulajnóg blinkee.city na ulicach Lublina. Jednoślady wzbudzają entuzjazm mieszkańców, którzy chętnie i często z nich korzystają. blinkee.city sprawdza się w codziennych przejazdach do i z pracy, dojazdach do urzędów czy na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, w szczególność w czasie pandemii. Elektryczne hulajnogi to przyjemność, nowoczesność, dbanie o środowisko, ale też najbezpieczniejsza, pod wglądem epidemicznym, forma transportu. W tym roku mieszkańcy Lublina przejechali na naszych urządzenia łącznie 60 000 km, co daje nam 7 230 kg CO2 mniej w atmosferze*. Lublinianie, od początku sezonu, wypożyczyli elektryczne hulajnogi marki blinkee.city prawie 17 000 razy (dane z 14.10.2020).

Elektromobilność to ekologia, a Blinkee to współpraca i postawienie na lokalność. „Od samego początku mieliśmy wizje, że chcemy być eko, ale drugim ważnym aspektem byłą współpraca i zespół. - Stworzyliśmy Blinkee w trzy osoby, w przysłowiowym garażu, jednak szybko dołączyli do nas inni, wspaniali ludzie z wizją. I dziś widzimy w nich potencjał, więc skupiamy się nie tylko na wielkich metropoliach, a także na rynku lokalnym. Chętnie podejmujemy współpracę, na zasadach franczyzy, z przedsiębiorcami, którzy dobrze znają swoje miasto jaki i bezpośrednio zatrudniamy pracowników. Nasza obecność w Lublinie to właśnie taki sukces - mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city. - Ale firma to nie tylko technologia i elektromobilność, to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą i rozwijają blinkee.city w Lublinie. Dziękuję im za to! – podkreśla Marcin Maliszewski.

blinkee.city to stworzona w Polsce marka elektrycznych skuterów i hulajnóg. Trzech przyjaciół, inżynierów, pasjonatów nowych technologii i jednośladów postanowiło stworzyć sieć elektrycznych skuterów na minuty. Paweł Maliszewski, Marcin Maliszewski i Kamil Klepacki sami złożyli 6 pierwszych skuterów i zaprojektowali system informatyczny do ich obsługi. – Nie było czasu na szukanie jakiegoś specjalnego miejsca do prac montażowych, więc ku rozpaczy naszych żon rozłożyliśmy linię produkcyjną u Pawła w domu, choć z linią nie miało to nic wspólnego – mówi Marcin Maliszewski.

- Dzięki temu 5 sztuk elektrycznych skuterów, dokładnie 8 marca 2017 roku, wyjechało na ulice Warszawy. W trzy miesiące było ich już 50, a zaraz potem dołączyły elektryczne hulajnogi – dodaje. Obecnie ponad 2000 skuterów i prawie 3500 hulajnóg blinkee.city jeździ po 35 polskich miastach i kilku zagranicznych, m.in. w Bukareszcie, Pradze i Walencji.

Jednoślady w trudnym momencie otaczającej nas coraz bardziej pandemii okazały się sposobem na codzienny transport z zachowaniem dystansu społecznego. blinkee.city wypracowało specjalne procedury, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa higienicznego użytkowników. Warto zaznaczyć, że hulajnogi, ze względu na jeden punkt styczny, to obecnie najbardziej bezpieczna opcja transportu publicznego w mieście. Rekomendujemy używanie jednorazowych rękawiczek i dezynsekcje dłoni.